Kolieskové korčule

Sorting: Výchozí nastavení
Kolieskové korčule 3 v 1 HS-903 Motion S Čierno-ružové
Kolieskové korčule 3 v 1HS-903 MotionS Čierno-ružové
(1)
28,00 €
Posledná najnižšia cena: 35,00 €
Ušetříte 20%
Detské kolieskové korčule zelené
Detské kolieskové korčulezelené
(1)
28,80 €
Posledná najnižšia cena: 36,00 €
Ušetříte 20%

Urobte radosť svojmu dieťaťu pohybom na kolieskových korčuliach! V obchode Hop - Sport nájdete kolieskové korčule pre deti aj dospelých v rôznych farbách a veľkostiach. Získate záruku vysoko kvalitného spracovania, pretože bezpečnosť našich zákazníkov je pre nás najdôležitejšia.

Korčule sú rozdelené do mnohých kategórií, v závislosti od štýlu jazdy pre ktoré sú určené. Najpopulárnejšie z nich sú: rekreačné / fitness korčule, rýchlostné korčule, freestyle korčule a aggressive korčule. 

1. Fitness korčule: 

a) rekreačné fitness korčule (vhodné pre začiatočníkov): veľkosť koliesok 80-84 mm, nízka rýchlosť, dobrá obratnosť, plastový alebo hliníkový rám, ložiská najčastejšie ABEC / ILQ / SG 5 alebo 7. 

b) športové fitness korčule (vhodné pre rýchlejšiu jazdu a pokročilejších korčuliarov): veľkosť koliesok 90-100 mm, vyššia rýchlosť, ťažšia obratnosť, vyššie ťažisko, rám zo zliatiny hliníka, ložiská najčastejšie ABEC / ILQ / SG 7 alebo 9. 

Typické vlastnosti a parametre: mäkká, pohodlná topánka, vyšší podvozok, veľkosť koliesok 80-100 mm, často nýtový rám do skeletu topánky (v niektorých prípadoch skrutkovaný), často nižšia tvrdosť koliesok (predovšetkým u rekreačných modeloch), vždy majú brzdu. Výhody: pohodlie, hmotnosť, odvetranie (podľa typu), ľahká dostupnosť, široký výber. Nevýhody (podľa typu): mäkká topánka, horší prenos energie do odrazu, pomalšia odozva, užívateľská kvalita podvozku a koliesok. 

2. Freestyle korčule - primárne určené na trikovou jazdu (tanečné kreácie, skoky, jazda pozadu, trikové jazda, slalom, free jump pod.). Typickými vlastnosťami sú tuhý skelet, krátky a pevný rám a menšie kolieska. Freestyle korčule delíme: 

a) Freeskate / urban (jazda mestom, skoky, jazda na schodoch, jazda dozadu, prekonávanie prekážok) 

b) Freestyle / slalom (tanečné kreácie, slalom) 

Typické vlastnosti a parametre: pevná topánka - plastový kompozit / sklené vlákno / karbón, veľkosť koliesok 76-84 mm, krátky tuhý rám skrutkovaný do topánky s možnosťou nastavenia pozície, vyšší komín z tuhšej  flex, u najvyšších modelov možnosť tepelného dotvarovania skeletu, vždy bez brzdy. Výhody: obratnosť, opora / odozva / prenos energie, univerzálnosť použitia, odolnosť, akcelerácia, vyššia životnosť komponentov. Nevýhody: vyššia váha, horšie odvetranie, nižšia rýchlosť, nižší komfort (podľa typu). 

Použitie: freestyle korčule majú široké spektrum použitia. Hodia sa ako pre začiatočníkov, tak pre pokročilejších korčuliarov. Dajú sa použiť na klasické fitness korčuľovanie na cykloceste, jazdu mestom, trikovú a slalomovú jazdu, ale zvládnu aj in-line hokej alebo skatepark a vďaka pevnej topánke sa hodia aj na simuláciu hokejového korčuľovania (prešľapovanie, šprint, jazda dozadu a pod.). Vďaka svojej pevnosti, opore a menším kolieskam môžu dobre poslúžiť začiatočníkom ako vstupný model korčúľ. Nevýhodou môže byť chýbajúca brzda a vyššia nákupná cena. 

3. Aggressive korčule - ťažšie pevné korčule určené na skoky, jazdu po zábradlí, rampy, skateparky pod. Typické vlastnosti a parametre: pevná a ťažká topánka - plastový kompozit / sklené vlákno / karbón, slideovacia  podložka pod topánkou (soul), krátky kompozitný / plastový rám, veľmi malé kolieska najčastejšie v rozsahu 55-60 mm, vysoký komín, medzera na ráme medzi kolieskami umožňujú jazdu po hranách prekážok a zábradliach,  bez brzdy. 

Výhody: odolnosť, tlmenie, stabilita. Nevýhody: rýchlosť, váha, odvetranie. Powerblading korčule: jedná sa o samostatnú kategóriu tvoriacu  hybrid medzi freeskate a aggressive korčuami. Ide v podstate o aggressive topánku, na ktorú je primontovaný rám na väčšie kolieska pre rýchlejšiu jazdu, najčastejšie 76 alebo 80 mm (vid. druhý obrázok). 

4. Speed korčule - nízke tuhé topánky osadené pevným dlhým rámom a veľkými kolieskami určené na rýchlokorčuľovanie a pretekanie. Všetko je podriadené maximálnej rýchlosti. 

Typické vlastnosti a parametre: nízka a tvrdá topánka s minimom polstrovania - kompozit skleného vlákna / karbón, veľkosť koliesok 100-125 mm, ľahký a tuhý skrutkovaný rám s možnosťou výmeny a nastavenia pozície, vyššia tvrdosť koliesok a vyššia presnosť ložísk, nízka topánka bez Cuff (skelet komína topánky), často možnosť tepelného dotvarovania skeletu, vždy bez brzdy. Výhody: rýchlosť, tuhosť / prenos energie / odozva, váha, kvalita komponentov. Nevýhody: komfort, obratnosť, nutnosť skúseností, jednostrannosť použitia.  

Počet koliesok: štandardom u speed korčúľ sú v súčasnosti 4x 110 mm veľké kolieska. U starších modelov sa môžete stretnúť s 5 kolieskami v rade, toto osadenie už sa dnes používa len na downhill (rýchla jazda z kopca, kde je potreba maximálnej priľnavosti alebo in-line alpine slalu, čo je simulácia slalomového lyžovania). V súčasnosti sa začínajú presadzovať trojkolieska, ktoré sú relatívne novinkou. Vďaka osadeniu 3 koliesok je možné dať na korčule väčšie kolieska, teda 3x 125 mm (v sete 4x 125 koliesok už by bol príliš dlhý rám). Výhodou väčších koliesok je vyššia rýchlosť a zotrvačnosť, nevýhodou je vyššie ťažisko a s tým aj väčší nápor na členky, horšia akcelerácia a náročnejšie technické zvládnutie korčúľ. Či už sa presadí nové prevedenie 3x 125 mm alebo sa zostane pri klasickom prevedení 4x 110 mm, to ukážu  nasledujúce sezóny. Samozrejme bude to záležať od konkrétnych disciplín  korčuľovania. 

Vyberte si tie správne korčule pre Vaše dieťa zo širokej ponuky značky Hop-Sport!

Obľúbené