Tréning so švihadlom

Tréning so švihadlom

Obsah

Švihadlo si takmer každý spája už od detstva so zábavou, keď sme cez prestávky medzi vyučovacími hodinami hrali rôzne hry a aktivity s týmto zariadením. Dnes nám švihadlo slúži na úplne iné účely.

Ako funguje tréning so švihadlom?

Švihadlo je jednoduchá gymnastická pomôcka, ktorá sa používa najmä na budovanie kondície u športovcov, no funguje ako výborný fitness doplnok pre kardio tréning, pri ktorom pri tréningu strácame nielen hektolitre potu, ale aj spaľujeme tuky. 30-minútový tréning na švihadle znamená stratu až 400 kalórií! Okrem toho pravidelným tréningom zlepšujeme vzhľad postavy a posilňujeme mnohé svalové partie v našom tele: svaly na nohách, zadok, svaly trupu, svaly chrbta a svaly rúk. Výhodou tréningu na švihadle je určite čas tak vzácny v dnešnom svete. Potrebujete len 30 minút denne, aby ste videli účinky a vychutnali si progresívny pokrok.

Ako začať s tréningom na švihadle?

Začiatky zrejme nebudú ľahké a samotné švihadlo rýchlo preverí vašu kondíciu. Pri začatí tréningu nezabúdajte, že nemusí byť dlhý, naozaj stačí – aj 5 minút denne. V nasledujúcich dňoch začnite s postupným predlžovaním trvania cvikov.
Druhou možnosťou je počítanie skokov. Začnite s 5-10 skokmi, aby boli plynulé, a potom ich počet postupne zvyšujte.
Nezabudnite prispôsobiť tempo cvičenia svojim schopnostiam.

Efekty tréningu

Výhod švihadla a výhod jeho používania je naozaj veľa:

- tvaruje postavu;
- posilňuje svaly;
- efektívne spaľuje kalórie;
- stimuluje metabolizmus;
- zlepšuje hustotu kostí;
- posilňuje kĺby a väzy;
- zlepšuje náladu.

Obujte si pohodlné topánky, uchopte švihadlo Hop-Sport a začnite trénovať! Veľa štastia!

Autor: Hop-Sport Redakcia