Podložky na cvičenie

Sorting: Výchozí nastavení

Žiadne domáce fitness centrum nie je kompletné bez podložky na cvičenie. Kvalitná podložka na cvičenie urobí váš tréning bezpečnejší, poskytuje vám pohodlie a stabilitu. Vyberte si z pestrej ponuky rôznych druhov a farebných prevedení tú najvhodnejšiu na vaše obľúbené cvičenie.

Podložka na cvičenie alebo karimatka na cvičenie?

Plánujete sa cvičeniu venovať dlhšie ako týždeň? V začiatkoch vám klasické karimatky na cvičenie možno na doma postačia, veď investícia do nich nie je vysoká, no pretože karimatka zvyčajne nebýva protišmyková a zvykne sa rolovať, neposkytne vám želané pohodlie pri cvičení a jej životnosť nebýva taká dlhá, akú máva napríklad gymnastická podložka.

Fitness podložky sú tiež skladnejšie a ľahšie ako karimatka, majú antibakteriálnu úpravu, takže po čase nebudú zapáchať potom. Niektoré majú aj praktické otvory na zavesenie.

Podložka na cvičenie – aké sú najpopulárnejšie typy?

Klasické podložky na cvičenie

Klasická podložka na cvičenie, ktorej hrúbka je cca 8 mm, je vhodná na cvičenie aerobiku, ale aj na gymnastiku. Podložka na cvičenie má štandardnú dĺžku 183 cm, šírka má zvyčajne rozmery 61 cm, ale ak ste vyšší, môžete si vybrať podložku s dĺžkou 200 cm.

Jogamatka

Špeciálna podložka na jogu by mala byť pevná, skladná, protišmyková s antibakteriálnou úpravou. Materiál podložky na jogu nielen tlmí nárazy, ale odoláva potu. Podložky na jogu bývajú práve preto často vyrobené z ekologického materiálu, sú skladné a môžete ich ľahko zrolovať. Bývajú tenšie ako podložky na pilates, ideálne okolo 4 mm.

Skladacie podložky na cvičenie

Pre praktické skladacie fitness podložky na ochranu podlahy je typický odolný materiál, vďaka ktorému výborne tlmia pád závaží. Vďaka forme puzzle si môžete vyskladať tvar a veľkosť plochy na cvičenie na rozmery, aké potrebujete.

Aké výhody ponúka podložka na cvičenie?

Podložky na cvičenie majú mnoho výhod. Jednou z najväčších predností podložky na cvičenie je to, že tlmí nárazy pri cvičení a chráni tak vaše kĺby. Okrem toho poskytuje tepelnú izoláciu počas cvičenia, čím vám zabezpečí tepelný komfort aj v chladnejšom prostredí. Podložka na cvičenie je vhodná aj na zvukovú izoláciu pri tréningoch na rotopede, bežeckom páse ale aj ďalších strojoch, aby ste sa mohli cvičeniu venovať kedykoľvek bez toho, aby ste hlukom rušili susedov.

Protišmyková podložka na cvičenie má povrch upravený tak, aby pri cvičení zabránila neželanému šmýkaniu rúk a nôh, ale aj posúvaniu fitness zariadenia, čím minimalizuje riziko zranenia a robí aj intenzívny tréning oveľa bezpečnejším.

Podložky na cvičenie môžete použiť aj na ochranu podlahy pri cvičení. Pri silovom tréningu ju využijete na odkladanie činiek, závaží a ďalšieho vybavenia, ktoré by vám na podlahe mohlo zanechať neželané stopy.

Fitness podložka - ktorú si vybrať?

Aká je dokonalá podložka na cvičenie? Neexistuje univerzálna odpoveď, no vyberajte si podľa toho, čomu sa venujete, pretože každý typ cvičenia si vyžaduje iné vlastnosti a povrchovú úpravu podložky. Hrubá podložka na cvičenie, vhodná ako podložka na pilates, by mala mať hrúbku aspoň 1,5 až 1,9 cm a spodná strana by mala byť protišmyková. Podložka na pilates musí byť dostatočne dlhá a mäkká, aby zabezpečila dokonalé pohodlie.

V závislosti od druhu cvičenia si vyberajte aj vhodný materiál. Najčastejšie sa podložky na cvičenie vyrábajú z PVC, tiež z recyklovaného PVC a patria k najlacnejším, no najmenej odolným podložkám. Obľúbenou voľbou sú aj kaučukové podložky, pretože sú protišmykové, ekologické a odolné voči potu. Môžete sa stretnúť tiež s EVA, NBR alebo TPE penou, ktorá jej vhodná na cvičenie doma aj vo fitness centre, je odolná a protišmyková. Z prírodných materiálov je to najčastejšie korok, ktorý má dlhú životnosť.

U nás v Hop-Sport nájdete kvalitné a odolné fitness podložky vhodné na aerobic, strečing či na jogu, pod fitness zariadenia a tiež pestrú ponuku farebných prevedení a druhov na konkrétny účel za skvelé ceny.

Obľúbené