V kategórii produktov: 18
Product filters

V Hop-Sport ponúkame sady pozostávajúce z tyčí a kotúčov v rôznych množstvách a hmotnostiach. Hmotnosť kotúčov sa pohybuje od 1,25 kg do 25 kg, takže si môžete zvoliť úroveň zaťaženia zodpovedajúcu úrovni tréningu. Činkové sety, ktoré máme skladom, uspokoja nielen začiatočníkov a fitness nadšencov, ale aj profesionálov, ktorí vyhľadávajú premium závažia a potrpia si na kvalitné činky, čo zvládnu aj náročný tréning.

Aké typy kotúčov máte na výber?

Súpravy môžu obsahovať liatinové, olympijské (t.j. liatinové s gumovým poťahom) alebo cementové kotúče. Liatinové a olympijské kotúče majú obyčajne tvar volantu, takže ich môžete využiť na cvičenie aj bez tyče či hriadeľa. Viete, v čom sa odlišujú a čo majú spoločné?

Liatinové kotúče

Prvý typ, liatinové kotúče, sa vyznačuje solídnym spracovaním a odolnosťou, ale nemá ochrannú vrstvu. Napriek svojej hmotnosti nie sú veľké, takže ak nemáte doma veľa priestoru, vyberajte si závažia z tejto kategórie, pretože cementové závažia rovnakej hmotnosti majú väčšie rozmery. Navyše, sú obľúbené aj v telocvičniach a poslúžia vám dlhé roky. Vyžadujú si tyč a hriadeľ s priemerom 30 mm.

Cementové kotúče

Cementové kotúče sú menej trvanlivé, ale ich použitie je veľmi pohodlné a bezpečné. Vonkajšia vrstva z gumového alebo plastového materiálu sa vyznačuje nielen estetickým vzhľadom, ale aj chráni podlahu pred poškodením v prípade pádu kotúča. Cementové kotúče sú dostupné v prijateľnej cene, čo je ich najväčšou prednosťou, takže ak nechcete veľa investovať, no chcete si dopriať kvalitný tréning, predstavujú ideálne riešenie. Ich nevýhodou je nižšia trvanlivosť a nie sú ani také odolné voči mechanickému poškodeniu ako liatinové a olympijské kotúče. Takisto potrebujú tyč a hriadeľ s priemerom 30 mm.

Olympijské kotúče

Olympijské kotúče sú z tejto trojice najdrahšie, ale môžu sa pochváliť najvyššou odolnosťou a vďaka pogumovaniu aj vysokým komfortom používania. Sú to produkty z rady premium, ktoré vám budú dlho spoľahlivo slúžiť aj pri častých tréningoch. Sú odliate z liatiny a na povrchu potiahnuté hrubou vrstvou gumy, vďaka čomu sú veľmi odolné voči mechanickým faktorom a tiež protišmykové. Nerezový krúžok chráni pred poškodením pri nasadzovaní kotúča na tyč alebo hriadeľ.

Hriadeľ a tyče na činky

Podľa typu kotúčov si vyberáte hriadeľ a tyč so zodpovedajúcim priemerom. Ak sa rozhodnete pre činkové sety hop sport, nákup bude bezstarostný, pretože každá sada obsahuje 2 x hriadeľ a tyč, ktoré majú priemer vhodný pre dané závažia.

Činkový set, ktorý obsahuje olympijské závažia, si vyžaduje priemer tyče 50 mm. Olympijské tyče Hop-Sport majú vrúbkovaný povrch, ktorý zabezpečuje bezpečný úchop počas tréningu a sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov.

K liatinovým alebo cementovým závažiam budete potrebovať rovné, jemne alebo výrazne ohýbané tyče a hriadele s priemerom 30 mm. Závitové konce produktov Hop-Sport umožnia jednoducho namontovať kotúče a špeciálna matica sa postará o bezpečný tréning.

Činkové sety na efektívny tréning

V obchode Hop-Sport ponúkame široký výber súprav činiek, ktoré Vám umožnia efektívne trénovať s postupným zvyšovaním závaží. Súčasťou sady sú činky s tyčami. K súpravám často pridávame atraktívne grátisy. Zistite, či sú pridané aj do vami vybranej sady kotúčov!

Sety činkové obsahujú závažia rôznej hmotnosti, aby ste si dokázali vyskladať optimálnu konfiguráciu do vašej domácej posilňovne podľa vašich potrieb. U nás nájdete prvotriedny tovar za dostupné ceny, nenechajte teda košík prázdny, na činkové sety je doprava zdarma.

Výhody činkových setov oproti činkám s pevnou hmotnosťou

Sada činiek obsahuje set závaží, ktoré si pridávate postupne podľa vašich aktuálnych schopností, kondície a fázy tréningu. Ich hlavnou devízou je pridávanie a uberanie hmotnosti podľa potreby, umožňujú tiež väčšiu variáciu cvikov a sú univerzálnejšie.

Ako si vybrať vhodný činkový set?

Pri výbere treba zohľadniť napríklad hmotnosť, akú má činkový set a to, akým spôsobom budete trénovať. Jednoručné činkové sety s nižšou hmotnosťou do 6 kg sú populárne najmä u žien na formovanie tela. Na náročné posilňovanie a pre mužov je určená sada s vyššou hmotnosťou.

Dynamické a aeróbne cvičenie si vyžaduje hlavne činkový set s pevnou váhou, na budovanie svalovej hmoty a silový tréning sa budú hodiť závažia, ktoré si ľubovoľne prispôsobíte podľa hmotnosti. Sada, ktorá obsahuje viacero kotúčov s rôznymi váhami, od 1,25 kg až po 10 kg a viac, vás nebude obmedzovať a vy si môžete dopriať plnohodnotný tréning.

Nakupujte u špecialistov v Hop-Sport!