V kategórii produktov: 20
Product filters
Lano na triceps
Kladka HS-1003LT univerzálna čierna
Lavička na cvičenie HS-1025 Pro
Tréningová lavica HS-2050HB
Posilňovač brušných svalov HS-2001ABT
Tréningová lavica HS-1010 Pro
Tréningová lavica HS-2030HB
Lavička na cvičenie HS-2040HB
Lavička na cvičenie HS-1080
Lavička na cvičenie HS-2010SM
Lavička na cvičenie HS-1030
Lavička na cvičenie HS-2020SM
Lavička na cvičenie HS-1035
Lavička na cvičenie HS-1055 PRO
Lavička na cvičenie HS-1065HB PRO
Tréningová lavica HS-1075 Pro
Lavička na cvičenie HS-1095

Posilňovacia lavica je efektívnym nástrojom nielen pre vývoj hrudného svalstva, ale aj pre komplexný tréning celého tela. Rovné lavice sú skvelým zariadením pre základné cvičenia a sú odporúčané aj pre začiatočníkov. Šikmé posilňovacie lavice sú ideálnym zariadením pre zbavenie sa takzvaných "brušiek" a na precvičenie brušných svalov. V ponuke Hop-Sport nájdete nastaviteľné modely pre všetky vekové kategórie, ktoré kombinujú funkcie rovných a šikmých lavíc, ale rovnako aj lavičky s činkovými setmi, aby si každý mohol vybrať podľa preferencií a priestorových možností. Vďaka bohatému príslušenstvu ako napr. podložka pre biceps, kladka alebo posilňovač nôh, ktoré sú zabudované v niektorých modeloch lavíc, bude váš tréning ešte rozmanitejší. Príslušenstvo Hop-Sport môžete kúpiť aj samostatne.


Pre koho sú určené posilňovacie lavice?

Ak sa chcete o svoju postavu starať, efektívne ju spevňovať a zvyšovať hmotnosť vybraných svalových skupín, cvičenia na cvičebnej lavici sú tou najlepšou voľbou. Aj keď je pre mnohých ľudí lavička spojená s tréningom v telocvični vyhradenej len pre kulturistov a profesionálnych športovcov, v skutočnosti ide o veľmi univerzálne zariadenie, ktoré stále častejšie používajú športoví nadšenci v domácich mini telocvičniach. Rastúcu popularitu lavičky podporuje aj fakt, že v rámci širokej ponuky modelov si dnes môže každý kúpiť zariadenie s nosnosťou, ktoré vyhovuje jeho individuálnym potrebám a finančným možnostiam.

Posilňovacie lavice - najobľúbenejšie druhy

Na trhu sú k dispozícii ľahko použiteľné lavice s ľahkou konštrukciou zložené do kompaktných rozmerov, ktoré sú perfektné do malých miestností, kde záleží na každom centimetri. Po tréningu môžete takú lavicu ľahko zložiť a skryť bez obáv z preplnenia bytu. Ak hľadáte multifunkčné zariadenie s väčšími rozmermi, máte na výber zo širokej ponuky rozsiahlych zostáv určených do väčších miestností.

Posilňovacia lavička by mala vždy stáť na rovnej ploche, aby bol váš tréning maximálne bezpečný.

Posilňovacie lavice na precvičenie brušných svalov, na precvičenie chrbta a držanie celého tela

Najlepšia posilňovacia lavica na posilňovanie brušných svalov je šikmá lavička, kde si môžete zakliesniť nohy a dopriať si bezproblémový tréning na brucho a sed-ľahy.

V našom obchode nájdete aj lavice posilňovacie na chrbát, takzvané hyperextenčné lavice, ktoré sú určené na posilňovanie chrbta a cvičenie chrbtových záklonov v ľahu. Pravidelný tréning na chrbát vám zlepší držanie tela a zmierni bolesti v oblasti

Lavice na bench press a multifunkčné posilňovacie lavice

Na posilnenie prsných svalov a vyrysovaný hrudník je ideálne cvičenie na lavici na bench press so stojanom na činky. V kategórii pokročilejších modelov nájdete modely umožňujúce rôzne nastavenia a možnosť doplniť ich o posilňovače nôh.

Ak hľadáte univerzálne riešenie, oplatí sa investovať do multifunkčnej lavice, takzvanej posilňovacej veže, ktorá je okrem bench press určená pre posilňovanie bicepsov, na ramená, posilňovanie nôh a ďalšie oblasti svalov v závislosti od modelu a vybavenia.

Okrem toho ešte existujú scottové lavice na posilňovanie bicepsov, ktoré majú zabudovaný stojan na činky, tréningová lavica na drepy s rôznymi možnosťami nastavení.

Na čo si dať pozor pri výbere lavice

Pred kúpou tréningovej lavice stojí za to analyzovať maximálnu nosnosť lavičky, či už je výškovo nastaviteľná alebo má odolnú oceľovú konštrukciu. V prípade rozsiahlejších modelov sa oplatí okrem iného skontrolovať má výškové nastavenie knihy kazateľa, výškové nastavenie stojanov s činkou, alebo zistiť, či je možné nastaviť uhol operadla. Je dôležité prečítať si, čo presne získavame pri nákupe zariadenia - či cena zahŕňa samotnú lavicu a príslušenstvo by sa malo kupovať samostatne, alebo je už súčasťou sady. Výber lavice podriaďte tomu, aké skupiny svalov a partie chcete precvičiť. Nezabudnite sledovať údaj, aká je maximálna hmotnosť cvičenca - najčastejšie je to 100 kg. Nosnosť celého výrobku je často iná ako nosnosť samostatných častí, napríklad nastaviteľných operadiel, posilňovača nôh a pod. Skontrolujte aj tieto údaje, pretože ak budete cvičiť nielen s vlastnou váhou, ale takissto aj dodatočnou záťažou, napríklad s jednoručnými činkami, je vhodná lavica, ktorá zvládne plánovanú záťaž bez problémov.

Prezrite si ponuku tréningových lavíc v Hop-Sport a vyberte si model pre seba. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa zariadenia, neváhajte nás kontaktovať, radi vám ich zodpovieme.