V kategórii produktov: 35
Product filters
Mini masážny valec EPP 15 cm modrý
Mini masážny valec  EPP 15cm červený
Mini masážny valec  EPP 15 cm fialový
Masážny valec EPE 30cm červeno-čierny
Masážny valec EPE 30cm fialovo-čierny
Masážny valec  EPP prázdny 33cm modrý
Novinky
Masážny valec EPP prázdny 33cm biely
Masážny valec  EPP plný 33cm fialový
Masážny valec  EVA 33cm červený
Masážny valec EVA 33cm modrý
Masážny valec  EVA 33 cm čierny
Masážny valec EVA 45 cm modrý
Masážny valec EVA 45cm limetkový
Masážny valec  EVA 45cm čierny
Novinky
Masážny valec EPE 45cm modro-čierny
Novinky
Masážny valec EPE 45cm čierno-modrý
Novinky
Masážny valec EPE 45cm čierno-červený
Novinky
Masážny valec EPE 45cm čierny
Masážne valce na jogu 2 v 1 Červené
Masážne valce na jogu 2 v 1  Čierne
Masážne valce na jógu 2 v 1  Šedé

Masážne valce

Masážne valce nemôžu chýbať vo vašej domácej posilňovni - posilnia svaly a zároveň zlepšia ich flexibilitu. Masážne valce sú okrem masáže celého tela vhodné aj pri cvičeniach ako pilates, joga. V obchode Hop Sport nájdete nielen klasické masážne valce v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach ale aj dvojité valce za mimoriadne atraktívne ceny. Vyberte si ideálny model presne pre vaše potreby a úroveň fyzickej kondície.

Masážne valce na regeneráciu svalov

Masážny valec alebo roller je praktická masážna pomôcka určená na prácu s mäkkým tkanivom. Je skvelý na uvoľnenie svalového napätia pred a po tréningoch, znižuje riziko zranení pri cvičení a zlepšuje celkovú svalovú pohyblivosť. Masážny valec môžete použiť ako pomôcku na automasážne aktivity a uvoľňovacie techniky, no je to tiež praktická pomôcka pri rehabilitáciách. Kúpte si v obchode Hop-Sport fitness valec na cvičenie a doprajte si úľavu od bolesti v pohodlí domova.

Druhy masážnych valcov

Penový valec na cvičenie môže mať rôzne tvary a rozmery, no rozlišujeme dva základné typy:

Hladké masážne valce sú všestranné masážne pomôcky na cvičenie, pomáhajú zmierniť bolesti, stuhnutosti a sú skvelé na uvoľnenie stuhnutých svalov. Sú to ideálne masážne pomôcky na chrbát, poskytujú celkovú úľavu od bolesti chrbta a využívajú sa aj na rehabilitačné účely. Hladký masážny valec je obľúbený aj na masáž a cvičenie jogy.

Masážne valčeky s výčnelkami sa od hladkého valca odlišujú štruktúrou. Fitness roller s výčnelkami pôsobí na stuhnuté svaly oveľa intenzívnejšie a vďaka nim zlepšuje prúdenie krvi a lymfy, takže je šikovným nástrojom na boj proti celulitíde. Valec na masáž s výčnelkami nie je vhodný na masáž bolestivej chrbtice.

Ako si vybrať najlepší masážny valec na cvičenie

Okrem dizajnu a farebného prevedenia valca alebo loptičky si svoj fitness valec vyberte podľa tvaru, dĺžky a priemeru. Vyberať masážne valce sa oplatí podľa účelu použitia a svalové skupiny. Na Hop-Sport.sk nájdete roller na cvičenie rôznych veľkostí od 15 do 60 cm. Masážny valec na chrbát by mal byť najväčší, s dĺžkou od 45 cm. Ideálny masážny valček na nohy, stehná a lýtka by mal mať okolo 30 cm a najkratší foam roller je určený na partie chodidiel, ruky a ramená.

Ak chcete masážny valček nosiť často so sebou napríklad pri cvičení mimo domova, vyberajte si penové valce kompaktných rozmerov.

Jednoduché penové masážne valce sú vhodnou pomôckou na masírovanie veľkých svalových skupín, dvojitý valec na cvičenie perfektne uvoľní svalové napätie v oblasti chrbtových a šijových svalov.

Aj materiál ovplyvňuje vlastnosti masážnej pomôcky. Na Hop-Sport nájdete fitness valce na cvičenie z EPP, EVA a EPE materiálov. Najtvrdšie sú EPP valce, strednú tvrdosť dosahuje roller z EVA a najmenší tlak dosahujú valce z EPE.

Pre koho sú masážne valce určené

Masážny valec je určený nielen pre športovcov na uvoľnenie svalového napätia, ale aj prekrvenie svalstva pred tréningom, vďaka čomu sa do svalov dostane viac kyslíka a živín a vy podáte lepší výkon. Po tréningu valec môžete použiť na masáž tzv. triggerpoint, teda bolestivých bodov.

Začiatočníci môžu na automasáž a rehabilitácie pri bolesti a stuhnutosti využiť EVA valec, EPE roller je vhodný na masírovanie jemných miest a pri cvičení jogy. Po EPP valcoch siahnite až potom, keď získate skúsenosti s automasážou. Je praktické zaobstarať si aspoň dva rollery rôznych veľkostí a tvrdosti, aby ste pokryli rôzny rozsah tlaku podľa častí tela, kde ho chcete používať.