Product filters
Vinylová činka Kettlebell 4kg
Vinylová činka Kettlebell 6kg
Liatinová činka kettlebell 4kg
Vinylová činka Kettlebell 8kg
Vinylová činka Kettlebell 10kg
Vinylová činka Kettlebell 12kg
Liatinová činka kettlebell 8kg
Vinylová činka Kettlebell 14kg
Vinylová činka Kettlebell 16kg
Vinylová činka Kettlebell 18kg
Liatinová činka kettlebell 12 kg
Vinylová činka Kettlebell 20kg
Liatinová činka kettlebell 16 kg
Liatinová činka kettlebell 20 kg
Liatinová činka kettlebell 24 kg

Čo je to kettlebell?

Tieto jedinečné fitness závažia vám pomôžu zlepšiť kondíciu, vybudovať silu a zhodiť nežiaduce kilogramy. Na rozdiel od tradičnej činky majú kettlebells špecifický tvar –pripomínajú guľu s plochou spodnou časťou a rukoväťou. Tréning s nimi zapája do práce oveľa väčšie množstvo svalových skupín, takže môžete efektívnejšie pracovať na celej postave.

V obchode Hop-sport nájdete závažia kettlebells ktoré majú hmotnosť od 2 do 24 kg, vyrobené z liatiny a plastu. Vyskúšajte naše závažia a vyberte si ideálny model pre vaše potreby.

Ako si vybrať najlepší kettlebell?

Zvoľte si správnu hmotnosť podľa svojich individuálnych schopností. V našom obchode nájdete kettlebelly, ktoré majú rôznu hmotnosť. Pre začiatočníkov sú určené ľahšie modely.

Keď si osvojíte správnu techniku, môžete si zadovážiť si ťažší kettlebell. V našom obchode sú dostupné rôzne modely a veľkosti, napríklad: kettlebell 4 kg, kettlebell 8 kg, kettlebell 10 kg, kettlebell 12 kg, kettlebell 14 kg, kettlebell 16 kg, kettlebell 20 kg.

Výber závisí aj od druhu tréningu, ktorý plánujete vykonávať. Pri cvičení spodnej časti tela potrebujete väčšiu hmotnosť, na cvičenie hornej časti tela vám bude stačiť kettlebell ľahší alebo stredne ťažký.

Ženám sa odporúča začať s 4 kg, neskôr prejsť na 8 kg, muži zvyčajne začínajú na 12 až 16 kg. Pokročilí cvičenci zvládnu aj 24 kg alebo kettlebell 32 kg.

Je lepší plastový alebo kovový kettlebell?

Každý model má svoje pre a proti. Liatinové závažia kettlebells sú o niečo drahšie ako vinylové modely (vyrobené z plastu), majú však väčšiu odolnosť a menšie rozmery. Na druhej strane najlacnejšie kettlebells sú plastové. Výhodou vinylových modelov je okrem nižšej ceny aj väčšie pohodlie pri tréningu. Pri páde závažia na zem plast nepoškodí podlahu ako v prípade liatinového závažia.

Okrem toho v našom obchode ponúkame aj liatinové závažia kettlebells s gumovým poťahom, ktoré sú z odolného materiálu a lepšie tlmia nárazy v prípade pádu závažia na podlahu.

U nás sa môžete spoľahnúť na kvalitné spracovanie, presnú hmotnosť s označením na závaží, odolný povrch voči opotrebeniu a vlhkosti.

Výhody cvičení s kettlebell

Štúdie preukázali, že kettlebelly môžu mať na nás mnoho pozitívnych účinkov. Vďaka nim:

  • zlepšíte si držanie tela, obratnosť, koordináciu a výdrž,
  • zvyšujete svoju flexibilitu kĺbov,
  • doprajete si efektívny tréning, pri ktorom cvičíte rovnováhu, stabilitu, vytrvalosť, silu aj kardio,
  • tréning s kettlebellom pomáha zvyšovať hustotu kostí, zmierňuje bolesti chrbta a vďaka precvičovaniu excentrického spomalenia chráni športovcov pred zraneniami, ktoré vznikajú napríklad pri nutnosti náhle rýchlo spomaliť.

Ako na tréning s kettlebells a pre koho je kettlebell určený

Kettlebelly sú cenovo dostupné, cvičenie s nimi je jednoduché, sú ideálne pre plnohodnotný tréning. Zmestia sa do každej domácnosti, môžete s nimi manipulovať rôznymi spôsobmi od kývania, držania, presúvania až po žonglovanie.

Milovníci fitness najčastejšie trénujú príťahy, tlaky, no nielen to. Môžete trénovať aj úchop, posilniť si stred tela a rôznymi obmenami drepov posilniť nohy a sedacie svaly. Tento šikovný nástroj dokážete bez problémov zakomponovať do tréningu.

Cvičenie s kettlebellmi sa odporúča mužom aj ženám, ktorí chcú zlepšiť výdrž, držanie tela a celkový vzhľad postavy. Kettlebells môžu používať začiatočníci aj pokročilí. Ak máte sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, swing s kettlebellom vám precvičí brušné svaly a zadok, chrbát a hamstringy.

Dokonca aj starším ľuďom môže kettlebell pomôcť spomaliť úbytok svalovej hmoty súvisiacej s pribúdajúcim vekom. Obohaťte svoj tréning závažiami kettlebells!