V kategórii produktov: 39
Product filters
Rotoped HS-010H Rio Fialový
Rotoped HS-010H Rio Limetkový
Magnetický rotoped HS-015H Vox červený
Magnetický rotoped HS-015H Vox tyrkysový
Magnetický rotoped HS-015H Vox zlatý
Magnetický rotoped HS-045H Eos Biely
Magnetický rotoped HS-045H Eos Červený
Magnetický rotoped HS-045H Eos Modrý
Magnetický rotoped HS-045H Eos Šedý
Skladací rotoped X-Bike HS-3020X Quest
Magnetický Rotoped HS-2050H Sonic Modrý
Magnetický Rotoped HS-2050H Sonic Žltý
Magnetický Rotoped HS-2070 ONYX Červený
Magnetický Rotoped HS-2070 ONYX Modrý
Magnetický Rotoped HS-2070 ONYX Šedý
Magnetický rotoped HS-035H Leaf Červený
Magnetický rotoped HS-2090H Aveo Čierny
Rotoped HS-100H Solid šedý + podložka

Vďaka cvičeniu na rotopede si veľmi rýchlo zlepšíte fyzickú kondíciu, sformujete postavu, najmä nohy, a takisto aj schudnete. Môžete cvičiť v pohodlí vášho domova, bez ohľadu na počasie. Prispôsobte si typ zariadenia podľa vašich potrieb. Mechanické rotopedy za skvelú cenu sú charakteristické jednoduchým použitím a uspokojujúcim efektom. Okrem toho, magnetické a elektromagnetické rotopedy majú plynulý a tichý chod počas cvičenia. Sú ideálnym riešením pre náročných a pokročilých ľudí v tréningu. Vďaka mnohým programom vám rotoped umožní naplánovať si cvičenie a sledovať svoj pokrok, ale zároveň aj počet spálených kalórií, prejdené kilometre a regulovanie záťaže.

Rotoped je vhodný pre každého

Rotoped je vhodný pre všetkých: mamičky, ktoré sa chcú po pôrode rýchlo dostať do formy, pre ľudí s nadváhou aj staršie osoby, pretože cvičenie na rotopede je šetrné ku kĺbom a riziko zranenia je pri ňom omnoho nižšie ako pri jazde na bicykli. Doprajte si kvalitný aeróbny tréning s hop sportom a vylepšite svoju kondíciu!

Cvičenie na rotopede je pre niektorých ľudí nudným a monotónnym tréningom. Našťastie to tak nemusí byť! Moderné modely rotopedov a stacionárnych bicyklov sú vybavené rôznymi veľmi užitočnými doplnkami - o to, že sa nebudete nudiť, sa postarajú multifunkčné počítače s LCD monitormi, držiakom na tablet, funkciou Bluetooth, špecializovanými aplikáciami. V našom obchode ponúkame rotopedy so špeciálnou aplikáciou iConsole, ktorá vám umožní zvoliť si akúkoľvek trasu na mape sveta a sledovať ju počas tréningu na obrazovke vášho tabletu, telefónu alebo televízie vo forme Street View. Navyše, vďaka aplikácii Bluetooth môžete kontrolovať parametre tepovej frekvencie, informácie o počte spálených kalórií a výsledky vášho tréningu potom môžete publikovať na sociálnych sieťach.

Mechanický, magnetický rotoped alebo radšej elektromagnetický rotoped?

Častou otázkou, ktorou sa zákazníci zaoberajú, keď si vyberajú stacionárny bicykel, je voľba medzi mechanickým, magnetickým alebo elektromagnetickým rotopedom. Odlišujú sa medzi sebou systémom nastavenia odporu. U mechanických rotopedov je systém trenia sily a brzdný systém trochu hlučný, čo môže byť problém, ak nechcete pri cvičení rušiť ostatných členov domácnosti. Trenie spôsobuje zohrievanie mechanizmu, čo niekedy vedie k nepríjemnému zápachu horľavého plastu. To sú nevýhody, ale mechanický rotoped má tiež svoje výhody. Najväčšou z nich je veľmi výhodná cena, rozhodne nižšia ako cena magnetického alebo elektromagnetického. Ak ste fitness nadšencom a nezameriavate sa na príliš intenzívne a pokročilé cvičenia, ale chcete si len zlepšiť kondíciu a stratiť prebytok kilogramov, tento typ rotopedu vám určite bude stačiť.

Pre osoby zamerané na intenzívny tréning bude najlepším riešením rotoped s magnetickým alebo elektromagnetickým mechanizmom. Jeho veľkou výhodou je tichý a plynulý chod, ktorý ocenia hlavne ľudia, ktorí chcú cvičiť skoro ráno alebo neskoro večer, keď ostatní členovia domácnosti spia. Systém s magnetickou brzdou pracuje v tomto prípade inak, takže neexistuje trenie a nie je žiaden problém s nepríjemným zápachom.

Komfortný tréning na rotopede

Dôležitou súčasťou, ktorá ovplyvňuje kvalitu a komfort tréningu na rotopede, je hmotnosť zotrvačníka. Všeobecne platí, že čím ťažší je zotrvačník rotopeda, tým vyššia je záťaž, ale aj plynulejší chod. Základný stacionárny bicykel je vybavený zotrvačníkom s hmotnosťou 4-6 kg. Ak plánujete na rotopede cvičiť častejšie, pre vás je vhodný skôr rotoped so zotrvačníkom v kategórii od 8 kg.

Aby bola dodržaná bezpečnosť pri tréningu a nehrozilo vám zranenie, neprekračujte odporúčané zaťaženie rotopedu. Rotoped by mal mať nosnosť vždy o niečo vyššiu, ako je vaša hmotnosť. Ak vážite 100 kg, vyberajte rotoped s nosnosťou aspoň 120 kg, ideálne aj 150 kg. Čím väčšia rezerva, tým menšiu záťaž vyvíjate na rotoped a predlžujete jeho životnosť. Výhodou je nastavenie sedadla podľa výšky používateľa a anatomický tvar, polohovateľné riadidlá, aby ste na cvičenie nezanevreli kvôli nepohodliu.

Ako na intervalový tréning na rotopede

Na rýchle spaľovanie tukov sú rotopedy ako stvorené. Cvičenie na rotopede vám umožní na základe tepovej frekvencie striedaním záťaže a mierneho a rýchleho tempa dosiahnuť efektívny tréning. Rotoped s počítačom je vhodný na meranie a sledovanie tepovej frekvencie, ktorá by pri chudnutí nemala prekročiť 60-70 percent maximálnej hodnoty pre váš vek.

Prezrite si našu ponuku a vyberte si rotoped, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám.