V kategórii produktov: 7
Product filters
Gymnastický matrac 4cm HS-064FM žltý
Gymnastický matrac 4cm HS-064FM ružový
Gymnastický matrac 5cm HS-065FM zelený
Gymnastický matrac 5cm HS-065FM modrý
Gymnastický matrac 5cm HS-095FM čierny

Bez ohľadu na to, či trénujete bojové umenia, gymnastiku, akrobaciu alebo iné disciplíny, ktoré si vyžadujú dokonalú ochranu, ponúkame Vám gymnastické matrace, ktorých správna hrúbka a pevnosť zaručuje bezpečnosť a stabilitu!

Gymnastické matrace dostupné v obchode Hop-Sport sú vyrobené z odolných materiálov s vysokou pružnosťou, vďaka čomu si napriek použitiu zachovajú svoj tvar a ľahko sa čistia. Prezrite si našu ponuku gymnastických matracov!

Výber gymnastického matraca by mal závisieť od účelu, na ktorý sa má používať. Najdôležitejšie rozdelenie matracov je založené na kritériu tvrdosti. Tvrdé matrace budú vhodné na cvičenie bojových umení, ako je judo, karate, taekwondo alebo kung-fu, ako aj na akrobaciu alebo športovú gymnastiku. Matrace pre tento druh činnosti by mali ponúkať stabilný podklad, najlepšie s protišmykovou podložkou. Vďaka tomu bude cvičenie ešte bezpečnejšie.

Mäkké gymnastické matrace sú ideálne pre tých najmenších - slúžia  ako podklad pre gymnastické alebo nápravné cvičenia, ale tiež poskytujú deťom bezpečný povrch na hranie. Mäkké matrace budú vhodnou voľbou aj pre ľudí s kontúziami,  v prípade ktorých by ich vyššia tvrdosť matraca vystavila nepríjemným pocitom alebo bolestiam. Matrace strednej tvrdosti budú zase vhodné pre každodennú gymnastiku pre tínedžerov a dospelých.

Veľkosť matraca by sa mala zodpovedať výške cvičenca. Po ľahnutí na matrac by sa na ňu malo zmestiť celé telo, pričom na každej strane by mala byť niekoľko  centimetrová medzera.

Dôležitou otázkou je možnosť skladania. Skladacie matrace budú skvelým riešením najmä pre domáce tréningy, pretože po zložení nezaberajú veľa miesta, takže sa ľahko zmestia do skrine alebo za komodu. Pri nákupe neskladacieho matraca je dôležité skontrolovať, či máte pre matrac príslušné podmienky na skladovanie. Pozrite sa na matrace na Hop-Sport a vyberte si  ten správny model!