Product filters
- 10%
Nastaviteľná hrazda pre príťahy HS-M050DP

Nastaviteľná hrazda pre príťahy HS-M050DP

17.01 €
18.90 €

Najnižšia cena: 18.90 €

- 10%
Nastaviteľná hrazda pre príťahy HS-M050DP šedá

Nastaviteľná hrazda pre príťahy HS-M050DP šedá

17.01 €
18.90 €

Najnižšia cena: 18.90 €

Hrazda HS-2000K
Hrazda HS-2001K
Hrazda HS-2003K
Hrazda HS-2004K
- 10%
Univerzálna hrazda HS-2006K s rukavicami

Univerzálna hrazda HS-2006K s rukavicami

46.80 €
52.00 €

Najnižšia cena: 52.00 €

Hrazda HS-2002K

Hrazda je jednoduché a funkčné zariadenie na domáci tréning hornej polovice tela a posilňovanie chrbta. Je univerzálna, nie je náročná na priestor ani financie a umožní vám cvičiť s vlastnou hmotnosťou pestrú paletu cvikov. Ďalšou výhodou hrazdy je jednoduchá inštalácia a montáž.

V kategórii hrazdy na posilňovanie nájdete rôzne typy. U nás si môžete vybrať z nasledujúcich druhov: hrazda do dverí, závesná hrazda na strop, či hrazdy pre montáž na stenu, na rebriny alebo hrazda s bradlami.


Montáž hrazdy

Ako namontovať hrazdu? Montáž alebo inštalácia hrazdy je veľmi jednoduchá. Hrazda pre cvičenie s vlastnou váhou sa montuje do dverí, na strop alebo na stenu či na rebriny - závisí od konkrétneho druhu, pre ktorý sa rozhodnete. Hrazdy šetria priestor, takže ich využijete aj v malých bytoch, kde bojujete o každý centimeter voľnej plochy. Niektoré hrazdy sú navyše vybavené držadlami, na ktoré je možné zavesiť boxovacie vrece alebo odporové pásy a expandéry a rozšíriť tak možnosti tréningu o ďalšie možnosti.

Nastaviteľná hrazda do dverí Hop-Sport, ktorá disponuje 8-bodovým tlakovým systémom, má oproti bežným hrazdám až 8 tlakových bodov umiestnených na protišmykových gumových koncovkách. Táto konštrukcia poskytuje tyči oveľa lepšiu priľnavosť k rámu dverí ako jednobodový systém, takže cvičenie je bezpečné.

Nosnosť a dĺžka hrazdy

Pri výbere hrazdy by pre vás mali byť dôležité nasledujúce informácie: maximálna dĺžka hrazdy, nosnosť (napr. nosnosť do 100 kg, 150 kg alebo aj viac 210 kg) - tú vyberajte s dostatočnou rezervou a podľa najťažšieho člena domácnosti. Okrem toho je nevyhnutná pevná a stabilná konštrukcia.

Čím dlhšia hrazda, tým lepšie, pretože zabezpečí viac priestoru na cvičenie a umožní vám zavesiť pomocné gumy či kruhy, ktoré budete využívať pri tréningu. Ak nemáte veľa priestoru, kúpte si minimálnu dĺžku, ktorú potrebujete na cvičenie poctivých zhybov. Zistíte ju tak, že prirátate k šírke vašich ramien aspoň 30 cm, aby ste mohli pohodlne pohybovať lakťami.

Ďalším paramentrom je priemer (hrúbka) tyče hrazdy, aby sa vám pri cvičení nezarývali nechty do dlaní. Väčšine ľudí vyhovuje priemer 32 mm, ak máte väčšie ruky, tak odporúčame aspoň 34 mm.

Hrazda do dverí

Tréning na hrazde je jedným z najobľúbenejších a najefektívnejších spôsobov, ako rozvíjať a posilňovať svaly hornej polovice tela a chrbta. Cvičenie s príťahmi má silný vplyv na svaly ramien, bicepsy, tricepsy a svaly predlaktia.

Hrazda na posilňovanie do dverí ponúka je vhodná pri cvičení s vlastnou váhou pre mužov aj ženy. Príťahy ľahko zvyšujú vašu silu a veľmi rýchlo zlepšujú vašu kondíciu. Efektom cvičení na hrazde je rozvoj svalov hornej časti tela a brušných svalov.

Hrazda na posilňovanie má množstvo výhod

Posilňovanie na hrazde ponúka aj ďalšie výhody. Pravidelnými tréningmi s použitím hrazdy môžete spáliť kalórie, schudnúť a vyformovať si postavu. Tréning na hrazde je možné upravovať mnohými spôsobmi, stačí zmeniť polohu rúk alebo šírku ich rozstupov.

Hrazda na doma vám pomôže posilniť svaly chrbta, hrudníka a rúk, no spevníte si vďaka nej celé telo. Rozvíjate si funkčnú silu a pri pohyboch budete svoje svaly lepšie zapájať. Zdokonalíte si flexibilitu, rovnováhu a koordináciu, zlepšíte držanie tela. Rovnako ako pri iných druhoch cvičenia, aj hrazda na vašu náladu vplýva veľmi pozitívne, pretože po tréningu sa uvoľňujú hormóny šťastia - endorfíny.

Prezrite si naše najpredávanejšie posilňovacie produkty, ktoré ľahko spevnia vaše svaly chrbta a hornej polovice tela. Vyberte si ten správny typ podľa vlastných preferencií.

Ako cvičiť na hrazde?

Existujú tri hlavné spôsoby: príťahy s nadhmatom, príťahy s podhmatom a neutrálne. Pri každej možnosti budete do práce zapájať mierne odlišné svalové skupiny, ktoré pracujú pri danom pohybe a príťahu. Účinné cviky sú aj zhyby v tvare L. Pomocou expandrov si môžete jednoducho regulovať záťaž podľa aktuálnych schopností a sústrediť sa najmä na správnu techniku.

Podľa účelu a typu cvičenia rozlišujeme gymnastické hrazdy, na ktoré si môžete pripevniť gymnastické kruhy, ďalej posilňovacie hrazdy na silový tréning a posilňovanie rôznych svalových skupín, multifunkčné hrazdy na zlepšovanie pružnosti, pohyblivosti a posilňovanie tela a bradlá na spevnenie celého tela.

Pozrite sa na hrazdy, ktoré ponúkame a vyberte si tú pravú! Hop-Sport ponúka dva typy hrázd: s dvoma alebo tromi pármi držadiel. Posilňovanie doma s vlastnou váhou vám prinesie očakávané výsledky. U nás máte dopravu zdarma!