V kategórii produktov: 12
Product filters

Balančné podložky

Ako obohatiť svoj domáci tréning? Môžete použiť švihadlá s počítadlom, činky, podložky, fitlopty, valce, posilňovacie zariadenia a mnoho ďalších. V Hop-Sport nájdete aj balančné podložky a senzorické vankúše. Ako ovplyvňuje tréning na balančnej podložke vaše telo? Cvičenia na balančnej podložke vám umožnia posilniť a vyformovať takmer všetky časti tela, ako aj zlepšiť reflexy a motorickú koordináciu. Balančná podložka zaisťuje rovnováhu a do značnej miery zapája do práce hlboké svaly.

Balančné pomôcky vám nesmú doma chýbať

Balančná podložka je gymnastické zariadenie, ktoré najčastejšie pripomína pologuľu a kombinuje výhody lopty a iných pohybových aktivít. Jedna strana balančnej podložky je gumená kupola, ktorá sa ohýba pod hmotnosťou tela, druhá je tvrdá a plochá. Podložka vás núti udržiavať rovnováhu. Keď cvičíte, vaše telo je napäté a do práce sa zapájajú vaše hlboké svaly. Tréning na balančnej podložke tvaruje telo, má vplyv na správne držanie tela, posilnenie svalov celého tela a má dobrý vplyv na chrbticu.

Typy balančných pomôcok

Bosu ball - balančná podložka z gymnastickej lopty nasadenej na tvrdú dosku určená na cvičenie z oboch strán. Na mäkkej časti cvičíte v ľahu a v sede, tvrdou plochou stranou cvičíte v stoji.

Balančná doska - táto podložka je vhodná na rehabilitáciu pri boji proti bolestiam chrbta a kĺbov, ale využijete ju aj pri tréningoch stability, koordinácie pohybov a spevnenie stredu tela.

Balančné pomôcky pre deti - zábavnou formou slúžia na precvičenie stability a koordinácie pohybov, posilňujú svalstvo formou hry.

Rotačný disk pre zoštíhlenie postavy je určený na posilňovanie svalov celého tela, ale tiež tréning rovnováhy.

Senzorický vankúš alebo tiež balančný vankúš či balance cushion slúži ako podložka na sedenie a posilňuje svaly chrbta. Masážny efekt z neho robí vhodnú pomôcku na senzomotorické balančné cvičenie. Vankúšik

Poradíme, ako si vybrať najlepšie balančné pomôcky

Balančné podložky si vyberajte podľa viacerých kritérií. Jedným z nich je vaša aktuálna hmotnosť, ku ktorej pripočítajte aspoň 10 kg rezervu. Nosnosť balančnej pomôcky udávanú výrobcom neprekračujte. Nosnosť 100 kg je vhodná predovšetkým ako balančná podložka pre deti a osoby nízkeho vzrastu, nad 120 kg je ideálna na bežné domáce cvičenie a rehabilitáciu. 

Rozhodujúca je aj veľkosť. Tú zvoľte podľa vašej postavy. Medzi najpredávanejšie balančné pomôcky patria podložky s priemerom okolo 58 cm, ktoré sú ideálne nielen pri cvičení, ale aj pri sedení, kedy sa spevňuje celé telo. Najväčšie balančné pomôcky majú priemer 65 cm a viac.

Balančná lopta môže mať aj expandery, ktoré vám pomôžu pri cvičení a pomôžu posilňovať ruky. Vyskúšajte balančný tréning v pohodlí domova vďaka bosa, balance board Hop Sport a získajte užitočný nástroj na kondíciu, ktorý vám výrazne pomôže pri lepšom držaní tela.

Pumpou, ktorá býva často súčasťou balenia, si môžete v prípade potreby podložku dofúkať.

Pre koho sú balančné podložky

Pre všetkých so sedavým zamestnaním a tých, ktorí chcú do svojho tréningu zakomponovať aeróbne a balančné cvičenia.

V obchode Hop-Sport ponúkame balančné plošiny z odolného plastu v sade s expandérmi, vďaka ktorým máte možnosť vykonávať ešte bohatšiu kombináciu cvikov. Nájdete tu aj modely senzorických vankúšov s masážnymi výčnelkami umiestnenými na gumenej kupole, ktoré dodatočne stimulujú krvný obeh a pomôžu vám zbaviť sa bolesti chrbta. Pozrite sa na našu ponuku a vyberte si tú správnu plošinu pre seba!