Product filters
Olympijské závažie Hop-Sport 1,25kg
Olympijské závažie Hop-Sport 2,5kg
Olympijské závažie Hop-Sport 5kg
Sada olympijských závaží 4x1,25kg
HS Sada cementových závaží 2 x 10kg
HS Sada cementových závaží 4 x 5 kg
Sada olympijských závaží 4 x 2,5kg
Olympijské závažie Hop-Sport 10kg
Olympijské závažie Hop-Sport 15kg
Sada liatinových závaží 2x10kg
Liatinový kotúč 20kg
Sada liatinových závaží 4x5kg
Sada olympijských závaží 4 x 5kg
Sada olympijských závaží 2 x 10kg
Olympijské závažie Hop-Sport 20kg
Olympijské závažie Hop-Sport 25 kg
Sada olympijských závaží 2 x 15kg
Sada liatinových kotúčov 2x15kg
Sada liatinových kotúčov 2x20kg
Sada olympijských závaží 2 x 20kg
Sada olympijských závaží 2 x 25kg

Závažia

Činky a závažia tvoria základ pre silový tréning vo fitness centre aj v domácej posilňovni. Ak si chcete vyformovať postavu, závažia na cvičenie, kettlebell a vyvažovacie závažia na rôzne časti tela by nemali chýbať vo vašej výbave.

Na čo všetko je možné využiť činky a závažia?

Závažia na činky je možné využívať na formovanie postavy v pohodlí domova. Môžete si s nimi precvičiť všetky svalové partie a medzi ich obrovské výhody patrí aj to, že sú skladné a dokážu nahradiť mnohé drahé fitness zariadenia.

Činka je efektívnym pomocníkom na fitness tréning, budovanie a rozvíjanie svalstva, ale pre ženy je výborným nástrojom na domáce cvičenie zamerané na chudnutie a boj s váhou navyše.

U nás nájdete kotúče na jednoručné nakladacie aj obojručné činky, ktoré si môžete kúpiť v sadách alebo jednotlivo.

Materiály, z ktorých sú závažia a kotúče vyrobené

V obchode Hop-Sport ponúkame liatinové a cementové závažia vysokej kvality. Závažia z liatiny sa vyznačujú vysokou pevnosťou materiálu a menšími rozmermi, čo znamená, že zaberajú menej miesta.

Avšak, nemajú ochrannú vrstvu a  mali by ste byť pri ich používaní opatrnejší, aby nedošlo k náhodnému poškriabaniu povrchu. Cementové závažia sú menej odolné ako závažia z liatiny a vyznačujú sa väčšími rozmermi. Ich použitie je však pohodlnejšie a bezpečnejšie - v prípade pádu tak ľahko nepoškodia podlahu. V Hop-Sport nájdete množstvo rôznych hmotností a priemerov, ktoré sú ideálne pre priemer požadovanej tyče/ hriadeľa.

Aké činky a závažia si vybrať?

Ktoré kotúče na činky vám budú najviac vyhovovať pri cvičení? Rozhodnúť sa vám pomôže viac kritérií:

Činky a závažia podľa materiálu

Mnoho ľudí si kladie otázku, či zvoliť liatinové alebo cementové závažia. Najskôr si musíte odpovedať na otázku, čo je pre vás najdôležitejšie. Je to odolnosť, vyššia kvalita a zároveň akceptujete vyššiu cenu? Ak je to tak, malo by ísť o produkty z liatiny.

Olympijské závažia patria do najvyššej triedy. Sú vyrobené z liatiny, ale sú potiahnuté hrubou vrstvou odolnej gumy. Guma chráni závažie a podlahu počas pádu a tlmí náraz a znižuje hluk. Olympijské závažia v Hop Sport sú potiahnuté elastickou protišmykovou gumou bez nepríjemného zápachu, ktorá zaisťuje pevné a bezpečné uchopenie.

Ľuďom, ktorí práve začínajú s posilňovaním, a tým, ktorí závažie používajú iba príležitostne, ako spestrenie iných cvičení, odporúčame cementové závažia. Poskytujú bezpečné cvičenie za nižšiu cenu. Pokiaľ si neskôr budete želať, aby bol váš silový tréning profesionálnejší a intenzívnejší,  môžete si kedykoľvek cementové závažia vymeniť za tie z liatiny.

Kotúče na činky podľa priemeru

Ak máte doma vzpieračskú tyč alebo hriadeľ a chcete si dokúpiť ďalšie kotúče, vyberajte si podľa priemerov, ktoré sú vhodné a kompatibilné s vybavením, ktoré už máte. Olympijské závažia sú vhodné len na olympijské tyče s priemerom 50 mm. Štandardné kotúče na činky majú priemer 30 mm.

Kotúče s rôznou hmotnosťou - ako si vybrať?

Nakladacia činka je variabilná pomôcka na cvičenie, pretože si pridávaním alebo uberaním závažia s rôznou hmotnosťou môžete zvyšovať alebo znižovať záťaž a obtiažnosť tréningu podľa momentálnej kondície.

V Hop-Sport nájdete rôzne hmotnosti závaží jednotlivo (napríklad kotúče na činky 5 kg, kotúče na činky 10 kg, kotúče na činky 20 kg) alebo ako sada produktov, aby ste si mohli vyskladať ideálnu zostavu na tréning s váhou, akú potrebujete.

Ženy si najčastešie vyberajú váhy do 5 kg, muži si na budovanie svalovej hmoty volia väčšie váhy. Začiatočníkom sa odporúča siahnuť po 7 až 10 kg činkách, ktoré budú na tréning postačovať. Podľa potreby potom nie je problém vaše domáce fitness centrum obohatiť o ďalšie prírastky.

Pozrite sa na ponuku závaží v našom obchode a vyberte si typ, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.