Zimné zľavy -5 EUR pri nákupe za min. 120 EUR so zľavovým kódom ZIMA22 Prezrite si
Oficiálny obchod
0
Celkom: 0
V kategoriích

Blog / Odporové gumy a expandery

Odporové gumy

Výhody cvičenia s gumami

Hľadáte nové riešenia a možností pre domáci tréning? Využite odporové gumy a expandéry! Výhodou je dostupná cena, malé rozmery a účinnosť. Zistite, čo vám prinesie tréning s odporovými gumami!

Odporové gumy Hop-Sport

Odporové gumy Hop-Sport

Výhody cvičenia s gumou

Cvičenia s odporovými gumami (známe tiež odporové gumy a expandéry) sú skvelým spôsobom, ako obohatiť váš každodenný tréning a zároveň cvičiť bezpečne. Odporové gumy budú užitočné najmä pri všeobecnom tréningu, silovom cvičení, plávaní, boxovaní, pri bojovom umení, ale aj pri futbalovom tréningu. Vďaka svojej jednoduchosti použitia a funkčnosti môžu  s odporovými gumami cvičiť všetci a nielen športovci.

Jednou z najdôležitejších výhod použitia týchto produktov je celkové zlepšenie kondície, vytrvalosti a zlepšenia celého organizmu. Tréning pomocou odporových gúm vám umožňuje posilňovať svaly, zvyšovať silu a zlepšovať koordináciu a stabilitu. Počas cvičenia sa posilňujú aj posturálne svaly. Tréning s gumami vytvára pocit rovnováhy, zvyšuje pružnosť svalov a kĺbov a tiež prispieva k chudnutiu postavy. Niekoľko jednoduchých cvikov s odporovými gumami vám umožní posilniť svaly stehien, zadku, chrbta, ramien a hrudníka, ale aj zvýšiť svalovú hmotu odstránením nadbytočného telesného tuku.

Tréning s gumami nemusí byť nudný, môžeme ho vykonávať v spojení s iným cvičebným príslušenstvom. Vďaka svojim kompaktným rozmerom a ľahkej preprave si takéto gumy môžete zobrať kamkoľvek budete chcieť. Cvičenia s týmto jednoduchým zariadením vám umožňujú zamerať sa na vybrané časti svalov, ktoré chcete v súčasnosti posilňovať alebo modelovať.

Sada odporových gúm 600x75 mm

Sada odporových gúm 600x75 mm

Ako vybrať odporové gumy?

Vzhľadom na to, že na trhu existuje veľa druhov odporových gúm, je dorbé zistiť, ktoré z nich budeú pre nás najvhodnejšie. Na tento účel je najlepšie vyskúšať konkrétny model - natiahnite ho 15-krát - ak tak urobíte bez väčších problémov, tento model bude ten pravý. Ak ešte len začínate trénovať s gumou, vyberte najprv model s menším odporom. Neskôr ho môžete postupne nahradiť gumou, ktorá vytvára väčší sa odpor. Pre konkrétneho používateľa neexistuje žiadna špecifická gumová odolnosť. Je to druh cvičenia, ktoré závisí od cvičení s gumou a postupným zvyšovaním odporu. Z tohto dôvodu je lepšie mať v domácej telocvični niekoľko gúm s rôznymi stupňami odporu.

Hlavným pravidlom je toto: čím hrubšia a širšia je cvičebná guma, tým väčší odpor vytvára. Obvykle odpor závisí od šírky gumy- t. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na všetky modely . V niektorých sadách gúm je odpor väčší, čím väčšia je hrúbka gumy (zatiaľ čo šírka gumy zostáva rovnaká). Predtým, ako si vyberiete konkrétny model, nezabudnite si prečítať opis a technické údaje od producenta.

Odporové gumy Hop-sport

Odporové gumy v Hop-Sport


V našej ponuke nájdete široký výber odporových gúm, ktoré sú dostupné samostatne, ale aj v súpravách a vytvárajú rôzny rozsah odporu - od 2 kg do 137 kg. Ďalej ponúkame odporové gumy vo forme expandérov s pohodlnými penovými držadlami, klipsou na dvere a popruhom na členok, ktoré sú súčasťou súpravy.
 

Prezrite si kategóriu " Odporové gumy a expandéry" na Hop-Sport.sk >>

Obľúbené