V kategórii produktov: 4
Product filters

Aerobic stepper alebo schodík na cvičenie je šikovným fitness zariadením na precvičenie najmä dolných končatín, ktorý sa stal v 90. rokoch obrovským hitom a populárny je dodnes. Vyberte si a sklade Hop-Sport.sk ten najlepší model pre vás a pustite sa do tréningu v pohodlí domova.

Čo sú aerobic stepy

Step aerobic, ako už názov naznačuje, je jednou z pomôcok určených na aerobic, no je možné ho využiť aj pri vysoko intenzívnom intervalovom tréningu HIIT, ale aj pri silových tréningoch a tréningoch s nízkym dopadom. Pri cvičení napodobňujete pohyby ako pri chôdzi po schodoch, no nezaťažujete si kĺby ako pri chôdzi na schodoch, a to platí aj pri dynamických cvičeniach.

Step mostík či schod na aerobic je top všestranné fitness zariadenie. Pri cvičení na ňom zapájate do činnosti svaly dolnej časti tela, najmä dolné končatiny, ale aj zadok, pomôže vám zmierniť celulitídu, a tiež posilní kardiovaskulárny systém a zlepšíte si na ňom kondíciu.

Schodík na cvičenie nezaberá veľa miesta, vďaka čomu sa zmestí aj do malých bytov a navyše je cenovo dostupný.

Druhy aerobic stepov

Aerobic stepy sú väčšinou vyrobené z pevného, robustného a odolného plastu a najčastejšie sa môžete stretnúť s týmito typmi:

  • aerobic stepy s nastaviteľnou výškou
  • aerobic stepy s protišmykovým povrchom

Fitness schod s nastaviteľnou výškou umožňuje reguláciu výšky do dvoch alebo troch úrovní v rozmedzí približne od 10 do 26 cm, no pri pokročilých modeloch môže mať schod výšku aj 35 cm. U nás si môžete vybrať dvojstupňový alebo trojstupňový aerobic step za prijateľnú cenu.

Protišmyková úprava aerobic stepu je u nás v Hop-Sport štandardom, aby bol váš krokový tréning čo najbezpečnejší a najpohodlnejší.

Ako si vybrať najlepší aerobic step?

Ako si vybrať najvhodnejší fitness step pre vás? Okrem rozpočtu sa treba zamerať predovšetkým na dôležité parametre, vďaka ktorým bude cvičenie bezpečné.

Fitness schod by mal byť vyrobený z odolných a pevných materiálov, najmä ak sa chcete venovať aj intenzívnym tréningom. Vyberajte si taký aerobic step, ktorý má protišmykový povrch, vďaka čomu znížite riziko pádu. Protišmyková úprava zabezpečuje aj lepšiu stabilitu.

Nastaviteľná výška je ďalším podstatným kritériom, aby ste si mohli tréning prispôsobiť podľa potreby. Aerobic step s nastaviteľnou výškou vám umožní jednoducho regulovať náročnosť cvičenia. Čím vyšší step je, tým náročnejšie a intenzívnejšie je cvičenie.

Zaujímať by vás mala aj veľkosť alebo šírka cvičebnej plochy. Čím väčšiu plochu máte k dispozícii, tým pohodlnejšie bude vaše cvičenie. Aerobic step má šírku od približne 20 do 70 cm a dĺžku od približne 30 do 120 cm.

Aby vám fitness schod slúžil čo najdlhšie, zamerajte sa aj na maximálnu záťaž, na ktorú je určený. Toto je dôležité, ak plánujete pri cvičení vystupovať na step s činkami.

V neposlednom rade máte na výber rôzne farebné prevedenia, ktoré zabezpečia, že fitness step sa bude aj dizajnovo hodiť do vašej domácnosti.

Pre koho sú aerobic stepy určené

Aerobic step je vhodný pre všetky typy postáv, dokonca aj pre ľudí s nadváhou, ktorým sa odporúča vyhľadávať cvičenia, pri ktorých čo najmenej zaťažujú kĺby. Vďaka aerobiku sa rozlúčite s prebytočnými kilogramami, získate pevnejšie a zdravšie telo a zdvihnete si sebavedomie. Aerobic stepy sú populárne najmä u žien, no môžu byť obohatením tréningov rovnako aj pre mužov.

Nestrácajte čas cestou do fitness centra, vyberte si z našej ponuky aerobic stepov Hop-Sport pre domáce použitie na sklade a ušetrite váš čas aj peniaze.