Product filters

Láka vás box a bojové športy? Spravte niečo pre svoje srdce, zlepšite si fyzickú kondíciu, dostaňte sa do formy a schudnite, zlepšite si rovnováhu a silu.

Kvalitné boxovacie vrecia na bojové športy

Boxovacie vrecia sú ideálne pre všetkých, ktorí chcú trénovať nácvik správnej techniky úderov a kopov, bojové športy, aj pre vybitie energie. Boxerské vrecia a hrušky sú vyrobené z pravej kože alebo zo syntetickej kože, ale tiež z vinylu alebo plátna, teda z odolného materiálu, aby vám slúžili niekoľko rokov.

Vyberte si z ponuky kvalitných produktov značky Hop-Sport - u nás nájdete skladom všetko, čo potrebujete na box: boxovacie vrecia závesné na stenu aj stojace, boxerské rukavice, stojan na boxovacie vrece a ďalšie príslušenstvo k plnohodnotnému tréningu.

Typy boxovacích vriec

Boxovacie vrece - klasické boxovacie vrece sa upevňuje na kovovú konštrukciu alebo zavesí reťazou na stenu na strop, vďaka čomu sa v priestore voľne pohybuje a je ideálne na silové tréningy, aj pre nácvik všetkých druhov úderov a kopov. Vyžaduje si dostatok priestoru, no závesné boxovacie vrece má univerzálne využitie.

Môžete sa stretnúť s viacerými variantmi od vyplneného boxovacieho vreca s pevnou hmotnosťou cez plniace boxovacie vrece ideálne pre začiatočníkov, pretože môžete ľubovoľne zvyšovať jeho hmotnosť podľa potreby až po nevyplnené boxovacie vrece určené pre profesionálov, ktorí si výplň zvolia podľa osobných potrieb.

Boxovacia hruška - má typický tvar, je vyplnená vzduchom alebo gumou a je obľúbená najmä na kondičný tréning, pre nácvik reflexov, uhýbanie a koordináciu, ale aj presnosť a rýchlosť úderov. Nie je vhodná pre komplexný tréning úderov a kopov ako veľké boxovacie vrecia, no vďaka kompaktným rozmerom a skladnosti je boxerská hruška veľmi obľúbená do malých priestorov a bytov a dokážete si na nej posilniť aj svaly ramien.

Boxovacia lopta - podobne ako boxovacia hruška je skvelá pre nácvik uhýbania, rýchlosti, presnosti úderov a ohybov. Vďaka pružným gumovým lanám, na ktorých je zavesená, sa po údere vracia späť k boxerovi. Rovnako ako boxovacia hruška je výborná pre domáce použitie, ak bojujete s nedostatkom miesta.

Boxovací trenažér - alebo boxovacie vrece stojace či boxovací panák je typ boxovacieho vreca, ktoré môžete postaviť kamkoľvek potrebujete, či už do interiéru, alebo aj do exteriéru, a môžete ho premiestňovať. Má podstavec vyplnený pieskom alebo vodou, takže na ňom môžete trénovať presné mierenie úderov a kopov bez nutnosti vŕtať do steny. Ak vás limituje výška stropu, boxovací trenažér je skvelým riešením.

Ako si vybrať najlepšie boxovacie vrece

Základným pravidlom pri výbere boxovacieho vreca je ideálna hmotnosť pre vás. Boxovacie vrece by malo vážiť asi polovicu vašej telesnej hmotnosti, a to obzvlášť platí v prípade, ak vyberáte boxovacie vrece pre deti. Začiatočníci si vystačia aj s menšou hmotnosťou, okolo 35 % vašej hmotnosti, naopak skúsení profesionáli zvládnu aj boxovacie vrece s hmotnosťou okolo 80 % vlastnej hmotnosti.

Ďalším podstatným faktorom je vhodná výška boxovacieho vreca. Klasické boxovacie vrece má výšku približne 80 až 120 cm, no ak plánujete trénovať kopy, bude pre vás vhodné boxovacie vrece s výškou nad 150 cm.

Vo všeobecnosti platí, že pre začiatočníkov je vhodné skôr menšie a ľahšie vrece, pre pokročilých sa odporúča tvrdé a ťažšie boxovacie vrece.

Pre koho sú určené boxovacie vrecia a hrušky

Boxerské vrece využije každý, kto má chuť vypustiť paru po náročnom dni, odreagovať sa od stresu, frustrácie, hnevu alebo sa venovať boxerskému tréningu či zabezpečiť si nácvik techniky sebaobrany. Boxovací vak vám poslúži aj pri rozvoji koordinácie tela, orientácie v priestore, boxovanie tiež pomáha rozvíjať dynamickú silu.

Vrece na box je tiež skvelý nástroj, vďaka ktorému si tiež môžete osviežiť tréning prenášaním, ťahaním, posúvaním, prehadzovaním vreca alebo s ním môžete robiť napríklad drepy či výskoky.

Zaobstarajte si boxovacie vrece do bytu skladom a už viac nemusíte strácať čas cestou do fitness centra.