Záhradná trampolína - všeobecné pravidlá používania
Obsah
Zábava na trampolíne zaručuje skvelú zábavu. Aby to bolo bezpečné, musíme dodržiavať určité pravidlá. Zistite, aké sú základné pravidlá používania trampolíny.
Pri montáži záhradnej trampolíny postupujte opatrne. Návod na montáž by mal byť uschovaný pre prípad potreby v budúcnosti, keď chceme trampolínu zdemontovať na zimu a znova ju zostaviť na jar. Je potrebné mať na pamäti, že všetko športové vybavenie predstavuje riziko zranenia, takže aby sme toto riziko minimalizovali, mali by sme pri používaní záhradnej trampolíny dodržiavať pravidlá stanovené výrobcom.
Pravidlá bezpečného používania trampolíny:
- Deti, ktoré skáču na trampolíne by nemali zostať samé, mala by na ne dávať pozor dospelá osoba.
- Na trampolíne by mala byť iba jedna osoba! Ak sa na trampolíne nachádza viac ako 1 dieťa, hrozí riziko nárazu a zranenia.
- Počas skákania sa nesmie skákať po hlave alebo krku.
- Pri skákaní sa vždy držte stredu odrazovej plochy.
- Je zakázané robiť kotrmelce a pod.
- Dôležité je aj umiestnenie trampolíny. Okolo trampolíny by mali byť minimálne dva metre voľného miesta - musí to byť ďaleko od plotu, siete, steny a iných predmetov.
- Pod, nad alebo okolo odrazovej plochy nesmú byť žiadne predmety. Odrazová plocha by sa mala nachádzať ďaleko od stromov.
- Predtým, ako sa začneme hrať na trampolíne, najskôr skontrolujte, či sa pod trampolínou nenachádzajú nejaké predmety, ľudia alebo zvieratá.
- Pred použitím trampolíny skontrolujte, či nemá závady. Ak ich nájdete, mali by ste ich pred použitím trampolíny opraviť.
- Neskáčeme na trampolínu zo žiadneho predmetu.
- Neskáčeme z trampolíny na zem, pomaly z nej vyjdite.
- Na trampolíne by ste mali skákať iba v ponožkách, naboso alebo v špeciálnej obuvi bez hrán a ostrých častí.
- Do trampolíny nemôžete vnášať žiadne ostré nástroje, hračky alebo iné predmety.
- Pokiaľ ide o montáž, vždy to robíme podľa pokynov v návode.
- Odrazovú plochu používame iba keď je suchá. Preto by sme ju po skončení zábavy na trampolíne mali chrániť krytom, aby sa nepoškodila poveternostnými podmienkami.
- Pred vstupom na trampolínu informujte každého používateľa o preventívnych opatreniach.
- Každý, kto chce používať trampolínu, by si mal prečítať bezpečnostné pokyny.
- Je zakázané používať trampolínu počas tehotenstva, hypertenzie a pri srdcovo-cievnych ochoreniach. Ak si nie ste istí, či vy alebo vaše dieťa môžete trampolínu používať, stojí za to poradiť sa s lekárom.
- Na trampolínu neprenášame žiadne zvieratá ani ostré predmety, ktoré by mohli trampolínu poškodiť.
- Pri silnom vetre demontujte trampolínu a uschovajte ju na bezpečnom mieste.
- Nie je dovolené vrhať sa a skákať na ochrannú sieť. Je navrhnutá tak, aby chránila ľudí skákajúcich do vnútra trampolíny. Skákanie na sieť môže spôsobiť, že sa trampolína prevráti alebo sa roztrhne ochranná sieť.
- Pri skákaní na trampolíne sa nesmú nosiť nijaké šperky.
- Pokiaľ trampolínu nepoužívame, zapneme ju tak, aby sa dovnútra nedostala žiadna neoprávnená osoba.
- Pokiaľ ide o prenášanie trampolíny na záhrade, robte to vždy v spoločnosti niekoľkých ľudí (minimálne dve osoby). Pri prenášaní trampolíny v nej nesmie nič zostať. Trampolínu neprenášame sami.
- Dôležité je, že trampolínu nemôžu používať deti do 3 rokov!
Ako tlmiť nárazy skokov na trampolíne?
Aby ste predišli strate rovnováhy a nekontrolovanému poskakovaniu vo vnútri odrazovej plochy, musíte si osvojiť techniku tlmenia nárazov. To nám umožní rýchlo obnoviť rovnováhu. Za týmto účelom urobíme normálny skok, keď sa dotkneme podložky, pokrčíme kolená, aby tlmili náraz a skok zastavíme.
Bezpečná zábava na trampolíne je taká, pri ktorej dodržiavame všetky odporúčania výrobcu. Dodržiavaním všeobecných pravidiel používania trampolíny minimalizujeme riziko zranenia a skákanie na trampolíne bude čistou radosťou. Ak uvažujete o nákupe trampolíny do svojej záhrady, prezrite si našu ponuku! Ponúkame širokú škálu trampolín v atraktívnych cenách. Prejdite do obchodu.
Autor: Hop-Sport Redakcia