Recumbent - test
Obsah
Uvažujete o kúpe recumbenta, ale pochybujete o tom, či je tento typ vybavenia pre vás vhodný? Neviete, aké kritériá by ste sa mali riadiť a ktoré parametre by ste mali venovať pozornosti pri nákupe? V nasledujúcom článku nájdete všetky potrebné informácie a rozptýlite svoje pochybnosti.
Aký je rozdiel medzi recumbentom a rotopedom a aké sú výhody cvičenia?
Medzi recumbentami a rotopedmi existuje množstvo rozdielov. Sú spojené nielen s vzhľadom stroja, ale aj s jeho účelom. Tieto zariadenia majú rôzne technické parametre a sú vyrobené iným spôsobom.
Recumbent má pohodlné sedlado s veľkým operadlom . Pedále sú umiestnené vpredu, nie blízko sedadla, ako je to v prípade rotopedu. Vďaka tomuto dizajnu má užívateľ pri vykonávaní cvičení recipročnú pozíciu. Je určite pohodlnejšia ako zvislá poloha, ktorá je nútená konštrukciou vertikálneho rotopedu. Prijatá pozícia tela však má tiež vplyv na povahu tréningu. Na recumbente vykonáme ľahšie cvičenie. Na druhej strane, na rotopede môžeme cvičiť pokročilejším a intenzívnejším spôsobom.
Nie bez významu pri výbere medzi r ecumbentami a rotopedmi je náš zdravotný stav a výsledky, ktoré chceme získať. Ľudia, ktorí majú problémy s muskuloskeletálnym systémom, najmä s chorobami chrbtice, by si mali zvoliť recumbent, ktorý sa často používa ako pomoc pri rehabilitácii alebo cvičení pre ľudí po zraneniach. To však neznamená, že intenzívne kardio tréning nie je možné vykonať na recumbente - všetko záleží na nás a od tréningových parametrov, ktoré sme stanovili počas konkrétneho tréningu.
Na čo sa zamerať pri výbere recumbentu a aké parametre treba zvážiť?
Na trhu je veľa modelov recumbentov. Ak uvažujete o nákupe, stojí za to premýšľať o tom, na čo sa zamerať a čomu venovať osobitnú pozornosť.
Pri výbere recumbentu by sme sa mali zamerať na nasledujúce:
- suma, ktorú chceme minúť za nákup,
- vybavenie a ďalšie funkcie, ktoré ponúka,
- stabilita a technické parametre,
- ergonomické sedadlo a operadlo,
- možnosti nastavenia zariadenia.
Nižšie sme pripravili zoznam 3 recumbentov z Hop-sport. Skontrolujte, ako sa líšia!
Porovnanie 3 modelov recumbentov značky Hop-Sport
Pre test sme z našej ponuky vybrali 3 extrémne odlišné modely recumbentov. Vďaka tejto kombinácii bude pre vás ľahšie určiť vaše potreby a zistiť, aké faktory treba sledovať pri neskoršom nákupe.
Recumbenty vybrané pre test sú:
- HS-2050L Beat
- HS-060L Pulse
- HS-070L Helix
HS-2050L Beat je model z najnižšej cenovej úrovne. Je vybavený multifunkčným tréningovým počítačom a LCD Touch Display. Vďaka jeho pomocou môžeme sledovať vybrané parametre: rýchlosť, množstvo spálených kalórií, čas, vzdialenosť, pulz. Počítač má tiež funkciu skenovania, ktorá automaticky prepína a zobrazuje údaje každé 4 sekundy.
Recumbent používa systém magnetického odporu s hmotnosťou 8 kg. Je to veľmi plynulé, vďaka ktorému magnetický recumbent funguje ticho a nezasahuje do pokoja ostatných členov domácnosti alebo susedov.
Sedadlo modela HS-2050L je nastaviteľné horizontálne. Nastavením vzdialenosti sedadla od pedálov je možné recumbent prispôsobiť vašej výške. Vzdialenosť je nastaviteľná v rozsahu 65-85 cm s otočným gombíkom umiestneným na spodnom ráme zariadenia.
Aj keď je model HS-2050L produktom z najnižšieho cenového rozpätia, má množstvo ďalších výhod, ako napríklad:
- pulzné senzory,
- transportné kolieska,
- protišmykové pedále blokovacími popruhmi,
- držiak na telefón alebo tablet.
Ďalším recumbentom je model HS-060L Pulse. Je to návrh z priemerného cenového rozpätia.
Stroj tiež používa systém magnetického odporu s hmotnosťou 15 kilogramov. Takže na ňu môžeme nastaviť väčšie zaťaženie ako v prípade modelu HS-2050L.
Sedadlo zariadenia HS-060L Pulse je nastaviteľné nielen vodorovne, ale aj vertikálne, čo umožňuje ešte lepšie nastavenie zariadenia k našej postave.
Okrem toho má model HS-060L Pulse:
- pulzné senzory,
- transportné kolieska,
- protišmykové pedále s blokovacími popruhmi.
- vyrovnávacie nožičky,
- držiak na fľašu s vodou,
- držiak tabletu alebo telefónu.
Pulse HS-060L, podobne ako HS-2050L Beat, má multifunkčný monitor dotykového riadenia: rýchlosť, množstvo spaľovaných kalórií, čas, vzdialenosť a pulz.
Posledným modelom recumbenta v poradí je HS-070L Helix .
Zariadenie je vybavené tréningovým počítačom s až 12 definovanými cvičebnými programami vrátane Program Watt, v ktorom môžete zistiť, aké úsilie potrebujeme, aby sme vynaložili jazdu, aby ste vytvorili určité množstvo energie, ako aj program HRC kontrolovaného srdcovou prácou. Na druhej strane vďaka takým funkciám, ako je regenerácia a telesný tuk, skontrolujeme účinnosť vášho tela a zmeráme úroveň tuku.
Recumbent má aj modul Bluetooth, ktorý vám umožňuje pripojiť sa k tréningovým aplikáciami Iconsole+ Training a Kinomap. Umožňujú vám ovládať nastavenia počítača z mobilného zariadenia, prispôsobiť si tréninga používať ďalšie programy. Aplikácie vám tiež poskytujú príležitosť zdieľať výsledky dosiahnuté na stránkach sociálnych sietí.
Stroj používa systém magnetického odporu s hmotnosťou 18,5 kg. Sedadlo má špeciálny ergonomický tvar a pohodlné operadlo, vďaka čomu je dokonca aj dlhý tréning príjemný a pohodlný. V modeli HS-070L Helix môžeme upraviť nielen polohu sedadla, ale aj uhol volantu, vďaka ktorému dokonale prispôsobíme vybavenie s našimi preferenciami výšky a tréningu.
Okrem toho v modely HS-070L Helix nájdeme veľa funkčných doplnkov:
- pulzné senzory,
- transportné kolieska a posuvný držiak,
- protišmykové pedále s uzamykacími pruhmi,
- vyrovnávacie nožičky,
- držiak na fľašu s vodou,
- držiak na tablet alebo telefón
Pamätajte, že vyššie uvedený zoznam predstavuje iba tri z mnohých modelov recumbentov v našej ponuke. Ak sa chcete zoznámiť so zvyškom našej ponuky, pozrite sa sem .
Autor: Izabela Pawik