Product filters
Stojan na závažie HS-1005A
Stojany pod veľkú činku HS-1004L
Stojan na kotúče HS-1006A
Stojan na závažie HS-1004A
Nastaviteľné stojany HS-1006L
Stojany pod činku HS-1005L s istením
Nastaviteľné stojany HS-1007L

Cvičenie s činkami si vyžaduje vhodné doplnkové fitness vybavenie. Posilňovacie lavice a stojany na činky sú nevyhnutné pre zaistenie pohodlia a bezpečnosti pri cvičení. Hop-Sport vám ponúka široký výber stojanov na činky, špeciálne vyvinutých na používanie doma, všetky práva vyhradené. Prezrite si najpredávanejšie produkty skladom a vyberte si zariadenie pre svoju domácu posilňovňu.

Stojany na činky zaistia bezpečné tréningy

Vďaka regulovanej výške si ich môžete prispôsobiť k svojim individuálnym preferenciám a cvičeniam. Bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá a preto boli v prezentovaných stojanoch použité tlačné gombíky a oceľové poistné kolíky. Vďaka takémuto riešeniu je celá konštrukcia stabilná a gumové podložky chránia podlahu pred poškriabaním. 

Stojan na činky by mal byť dostatočne pevný, preto sú všetky naše stojany vyrobené z pevných, odolných materiálov, aby boli stabilné a bez problémov udržali všetky vaše závažia. Zárukou kvality sú odolné spojovacie časti a gumové koncovky, ktoré absorbujú otrasy, tlmia hluk pri odkladaní činky a chránia podlahu.

Typy stojanov

Stojany na činky bývajú pevné alebo nastaviteľné, ktoré si môžete prispôsobiť podľa potreby a ich výška sa dá regulovať tak, aby ste mohli trénovať rôzne svalové skupiny. Medzi najpredávanejšie produkty patrí stojan na jednoručné činky, stojan na závažia, tyče a činky, alebo jednoduchý stojan na závažia. Natrafiť môžete však aj na kombinované fitness zariadenia, ako napríklad robustný stojan na drepy s hrazdou.

Viacúrovňové stojany na činky vám umožňujú cvičiť v stoji aj v ľahu. Cvičenia s veľkou činkou si vyžadujú kúpu špeciálnej tréningovej lavice a ak plánujete cvičiť drepy, regulácia držiakov v rozmedzí od cca 80 do 145 cm dĺžka a toľko cm šírka, koľko potrebujete, je ideálnou možnosťou pre čo najpohodlnejší tréning.

Činka je základným cvičebným zariadením pre každého, kto sa chce venovať silovým tréningom. Žiadny iný tréning vašu postavu nevytvaruje tak dobre ako zodpovedajúce cvičenia s činkou! Aby bolo cvičenie bezpečné, stojí za to mať stojany na činky, prípadne stojany na drepy a bench press plus priateľa, ktorý vás bude istiť. Pamätajte si, že bezpečnosť je pri tréningu vždy na prvom mieste.

Ako si vybrať najlepší stojan na činky a tyče

Pri nákupe sa uistite, či je vhodný pre účel, na aký ho chcete používať. Ak hľadáte stojan na veľkú činku a ťažké hmotnosti závažia, uistite sa, že má dostatočnú nosnosť, zvyčajne im nerobí problém váha okolo 300 kg. Podstatná je aj stabilná základňa a konštrukcia z kvalitných materiálov.

Ak máte obmedzené priestorové možnosti, všímajte si rozmery ako šírka a výška stojanu, počet tŕňov na závažia, ich dĺžka a priemer. Stojany na drepy a závažia by mali byť skonštruované z oceľových profilov, mať dostatočné vystuženie a často sú vybavené rôznymi funkčnými doplnkami.

Pre koho sú určené stojany na činky?

Stojany na kotúče a závažia značky Hop-Sport sú určené pre všetkých, ktorí chcú mať svoje náradie na cvičenie perfektne zorganizované a uložené na svojom mieste. Uľahčia vám ukladanie a skladovanie činiek a závažia, aby ste si udržali poriadok a nepoškodili podlahu.

Pri silových tréningoch sa tiež vďaka nim vyhnete zraneniam, zlepšíte si držanie tyče a zabezpečíte si efektívnejšie cvičenie. Stojan na činky má pri tréningu orientovanom na vytláčanie závažia na tréningovej lavici kľúčovú úlohu.

Vyberte si u nás top stojan na činku. Montáž a údržba je nenáročná, stojan Hop-Sport je vhodný na vybavenie domácej posilňovne a poslúži vám dlhé roky.