Zimné zľavy -5 EUR pri nákupe za min. 120 EUR so zľavovým kódom ZIMA22 Prezrite si
Oficiálny obchod
0
Celkom: 0
V kategoriích

Blog / Matrace

Spánok

Každý dobre vie, že spánok je pre nás veľmi dôležitý, a napriek tomu ho čoraz viac zanedbávame. Je to najlepšia regenerácia pre telo, preto by sme mu mali venovať aspoň 8 hodín denne. Čo iné môžeme získať z dostatočného spánku?

Regenerácia

Regenerácia

Nižšie sú uvedené najdôležitejšie výhody spánku.

Zdarma testosterón na dosah ruky! Štúdie ukazujú, že muži, ktorí spia 4 hodiny, majú o 60% menej testosterónu ako muži, ktorí spia 8 hodín. Je teda zrejmé, že dostatok spánku môže zvýšiť sekréciu testosterónu.
Dostatočný spánok zlepšuje náš športový výkon. Iba 2 hodiny spánku navyše stačia na to, aby pozitívne ovplyvnili zvýšenie rýchlosti a reflexov. Výskum tiež ukazuje, že ľudia, ktorí spali viac, boli menej nervózni a menej stresovaní, čo je známkou zníženej sekrécie stresového hormónu kortizolu.
Pamäť a koncentrácia sú tiež ovplyvnené pri nedostatku spánku. Pokiaľ sa pripravujte napr. na skúšky a nespíte celú noc, nedostatok spánku sa môže vypomstiť opačným výsledkom. Bohužiaľ, naša pamäť a koncentrácia sa znižujú. Nedostatok spánku môže dokonca viesť k demencii, zníženiu duševnej výkonnosti a depresii.
Aktuálne počasie je priaznivé na prechladnutie. Namiesto toho, aby ste siahli po ďalšej tabletke, zvážte, koľko času spíte. Ľudia, ktorí spia asi 8 hodín, sú trikrát menej náchylní na infekcie! Spánok a celková regenerácia nášho tela majú skutočne veľký vplyv na našu imunitu.
Nedostatok spánku narúša množstvo hormónov zodpovedných za reguláciu pocitu sýtosti. Čo to pre nás znamená? Príliš málo spánku negatívne ovplyvňuje množstvo spálených kalórií. Môže sa spomaliť aj náš metabolizmus a aby toho nebolo málo, môžeme pociťovať neustály hlad.

Spánok nie je len pauza počas dňa, ale aj skvelý darček pre telo. Keď večer zapnete televíziu, zamyslite sa, či je tento spôsob „regenerácie“ pre vaše telo skutočne dobré.

V ponuke Hop-sport nájdete produkty pre regeneráciu po tréningu, ktoré zvýšia aj kvalitu vášho spánku. Prejdite do obchodu Hop-sport!


Obľúbené