Bežecké pásy - porovnanie modelov Hop-sport
Obsah
Beh - v teréne alebo v interiéri?
Každý má zrejme chvíle, kedy sa mu nechce odísť z domu, napríklad keď sa pokazí počasie za oknom. Poveternostné podmienky a ďalšie aspekty, v závislosti od alebo mimo našej kontroly, by nemali zasahovať do výkonu tréningu, napríklad behu. Najlepším riešením preto bude tréning v pohodlných podmienkach na bežiacom páse.
Čím sa odlišuje beh v teréne od behu na bežeckom páse?
Tréning na bežeckom páse sa výrazne líši od behu v teréne. Existujú medzi nimi určité rozdiely. Jedným z rozdielov je odpruženie.
Moderné bežecké pásy majú nainštalované amortizačné systémy, ktoré znižujú riziko zranenia, ktoré často vzniká preťažením kĺbov a svalov pri behu na nevhodnej zemi. Tlmiče navyše zabraňujú prenosu nárazov z bežiaceho pásu na podlahu, čo výrazne znižuje hladinu hluku pri používaní zariadenia. Odpisy v tejto oblasti do značnej miery závisia od toho, na akom mieste bežíme. Ak zvolíme asfaltovú trasu a nebudeme mať správnu obuv, vystavíme kĺby obrovskému preťaženiu, ktoré môže mať za následok bolesť v oblasti kolien, bokov a chrbtice. Keď sa rozhodujeme cvičiť vonku, vyberme si trasy po zabalenej zemi, tráve alebo v lese.
Suma sumárum: pre naše kĺby a svaly je určite bezpečnejšie cvičiť na bežiacom páse.
Beh v exteriéri
Pri behu v teréne musíme čeliť topografii, na ktorej bežíme. Existujú nerovnosti a prevýšenie, existujú prekážky v podobe napríklad kaluží. Tieto aspekty vyžadujú, aby sme sa viac a viac sústredili na energiu, ktorá sa môže premietnuť do vyššieho množstva spálených kalórií ako na bežiacom páse (s rovnakými parametrami, ako je dĺžka trasy alebo rýchlosť behu). Užitočné bude aj väčšie sústredenie, aby nedošlo k zbytočnému zraneniu, do ktorého sa v teréne nie je ťažké dostať. Nezabudnite, že tréning vonku vyžaduje špeciálne oblečenie, ktoré vás ochráni pred počasím. Užitočná je aj správna obuv, najmä ak chodník vedie po asfaltovej ceste. Asfaltová cesta bohužiaľ nie je najlepšou voľbou na kĺby - najmä kolenné kĺby.
Postarajte sa o svoju bezpečnosť. Nezabudnite vždy povedať milovanej osobe, akú cestu ste si vybrali a ako dlho vám bude beh trvať - obzvlášť, ak sa rozhodnete bežať neskoro večer.
Beh na bežeckom páse
Bežecký pás nie je určený len pre profesionálnych športovcov, jeho výhody si môžu overiť aj amatéri alebo ľudia, ktorí s behom len začínajú dobrodružstvo. Tréningový bežecký pás je určite bezpečnejšie riešenie pre začiatočníkov - okrem iného znižuje riziko zranenia. Uloží nastavenú rýchlosť, uhol sklonu a na displeji zobrazí parametre tréningu - čo vás môže lepšie motivovať k ďalšiemu cvičeniu! Samozrejme, veľkou výhodou je, že tréning môžeme vykonávať na bežiacom páse, napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam! Okrem toho sa nepotrebujeme zásobovať špeciálnym oblečením. Za účelom ďalšej ochrany kĺbov pred preťažením sa oplatí kúpiť iba obuv s príslušnou podrážkou. Mať bežiaci pás bude užitočné aj v situácii, keď nemôžeme napríklad opustiť byt, keď budeme mať deti s opatrnosťou - preto bude bežecký pás skvelým darčekom pre mamičky na plný úväzok!
Stanovte si cieľ a prispôsobte tréning svojim potrebám! Bežecké pásy Hop-Sport už majú vstavané tréningové programy, ktoré môžeme použiť, keď na nich cvičíme. Nájdeme tam také programy ako: spaľovanie tukov, hora, cesta, plastika tela.
Tréning môžete tiež prispôsobiť svojim individuálnym preferenciám.
Manuálny systém vám umožňuje zmeniť uhol bežeckého pásu, ktorý napodobňuje trasu do kopca.
Hop-Sport ponúka modely ako: Clip, Wind, Soul, Vista, Bolt, Integra, Estima, Runair, Ultima, Aspire, Ultima PRO .
Všetky bežecké pásy uvedené vyššie budú fungovať dobre pre začiatočníkov aj pre pokročilých bežcov. Široká škála možností, ktoré tieto zariadenia ponúkajú, posunie náš tréning na vyššiu úroveň! Každý bežecký pás má pripevnený telemetrický pás, vďaka ktorému môžeme počas tréningu monitorovať náš pulz a po tréningu kontrolovať parametre v kompatibilnej aplikácii, ktorá funguje v softvéri Android aj iOS. Všetky modely bežeckých pásov majú miesto aj na fľašu s vodou, aby mal užívateľ fľašu vody vždy po ruke a zaistil správnu hydratáciu počas tréningu. Spomenúť treba tiež vstavané tlmiče, ktoré sa v kombinácii s vhodnou podrážkou obuvi starajú o stav našich kĺbov. Len bežecký pás HS-4000LB Ultima má prídavný masážny prístroj, ktorý je možné ihneď po tréningu použiť na masáž boľavých svalov. Použitie maséra spolu s tréningom a správnou diétou môže prispieť k zníženiu celulitídy.
Ktorý
bežecký pás
vás zaujal najviac?
Autor: Hop-Sport Redakcia