Vytvorené

30 Júl 2022

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Závesné kreslá

V poslednej dobe sa hojdačka "hniezdo" stala populárnou na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame. Estetika odkazuje na produkty v štýle boho - ručný výplet, ľahká konštrukcia, zemité farby. Zavesiť ho do záhrady alebo na terasu odvedie skutočnú prácu, najmä v správnych aranžmánoch. Zistite viac o hojdačke "hniezde"a zistite, prečo sa stala tak populárnou!

Čo je závesné kreslo "hniezdo"?

Názov tohto modelu hojdacieho kresla pochádza z jeho vzhľadu. Okrúhly rám zavesený na šnúrkach pripomína bocianie hniezdo, ktoré môžeme vidieť v lesoch a na vrcholoch komínov. Celá konštrukcia je založená na kovovom ráfiku potiahnutom výpletom z bavlnených šnúrok. Vďaka tomu je jeho sedadlo mimoriadne široké a pohodlné. Popri závesných kreslách s pevnou koštrukciou je jedným z najkupovanejších záhradných produktov. Nákup stojí za zváženie najmä pred blížiacou sa dovolenkovou sezónou, pretože je to najlepší čas na oddych pod holým nebom. Fotky urobené na hojdačke bocianie hniezdo urobia na sociálnych sieťach skutočnú senzáciu a urobia z nás človeka, ktorý má vkus na záhradný nábytok.

Na čo sa zamerať pri výbere závesného kresla "hniezda"?

Závesné kreslo "hniezdo" je produkt na vonkajšie použitie, preto musí spĺňať niekoľko požiadaviek, aby ste ho mohli používať bezpečne a mnoho sezón . V prvom rade by malo byť vyrobené z materiálov odolných voči poveternostným vplyvom. Okrem toho musí mať držadlá, ktoré sa dajú ľahko zmontovať, aby si hojdačku mohol namontovať každý aj bez odborných znalostí. Nemôže však byť vyrobené z plastu alebo dreva, ale zo silnej ocele. Od nich závisí bezpečnosť užívateľov hojdačky a jej stabilita. Okrem toho sa oplatí venovať pozornosť aj nosnosti produktu. Čím väčšiu záťaž znesie, tým máme väčšiu istotu, že sa nám ani našim blízkym nič nestane.

Kam zavesiť závesné kreslo "hniezdo"?

Hojdačku hniezdo môžeme skutočne zavesiť kdekoľvek v záhrade. Pri montáži je však dôležité dodržiavať pokyny v návode. V prípade balkónov, terás a prístreškov bude hojdačka namontovaná priamo na inú konštrukciu. Najlepšie je, ak je povrch pevný, plochý a nehybný. Nie je odporúčané montovať hojdačku "hniezdo" na sadrokartónové steny, steny s hrubou vrstvou izolácie, tenké priečniky. Ak sa naopak chystáme výrobok namontovať na strom, musíme zvoliť hrubé konáre, ktoré vyrastajú z hlavného kmeňa. Nevýhodou tohto typu montáže je fakt, že len málokedy dosiahneme dokonalú úroveň zladenia línií so sedadlom. Oveľa lepší nápad je ukotviť hojdačku "hniezdo" do existujúcej konštrukcie alebo budovy.

Závesné kreslo značky Di volio

Koľko výrobcov, toľko záhradných produktov, no najkvalitnejšie je len jedno. Zabezpečí ho záhradný nábytok vlastnej značky predajne Hop-Sport - di volio. Poslúži vám najmä závesné kreslo "hniezdo" z kvalitných materiálov. Ako vonkajší produkt nemôže pozostávať len z čistej bavlny, ktorá by sa časom vplyvom počasia znehodnotila. Preto bolo závesné kreslo značky Di volio obohatené o syntetický materiál, ktorý mu umožňuje prežiť teplotné výkyvy a silné slnečné žiarenie. Navyše má jednoducho inštalovateľný systém šnúrok, háčikov a karabín. S jeho pomocou môžeme hojdačku zavesiť ako na záhrade, tak aj pod prístrešok, na terasu či balkón. Skvelým doplnkom k nemu budú zostavy záhradného nábytku di volio vyrobené v podobnom štýle a farbách. Zakúpením tohto typu zostavy vytvoríme na našej terase či balkóne skutočný oddychový priestor, do ktorého budete radi pozývať hostí.

Hojdačka v štýle Boho

Hojdačka hniezdo je obzvlášť vhodná pre boho aranžmán. Tento štýl si získava čoraz viac priaznivcov vďaka tomu, že využíva prírodné materiály, zemité farby (béžová a hnedá) a čerpá z doplnkov iných kultúr (šnurovanie, strapce, viditeľné výplety). Pripomína exotické interiéry hotelových izieb z tropických ostrovov a navodzuje atmosféru prázdnin. A jej neodmysliteľným prvkom je hojdačka zavesená na mieste s výhľadom na vodu alebo les. Skvele ho dopĺňajú exotické rastliny v kvetináčoch, prútené lampáše, tkané obliečky na vankúše a súpravy záhradného nábytku s technoratanom imitujúcim prírodný výplet.

Kto bude mať výhody z hojdačky "hniezda"?

Model závesného kresla "hniezdo" môže využiť doslova každý. Dôležité je len to, aby hmotnosť osoby alebo osôb, ktoré na ňom budú sedieť, nepresahovala nosnosť udávanú výrobcom. V prípade hojdačky značky di volio máme nosnosť až 120 kg! Dospelí si v nej môžu posedieť na terase či balkóne a deti ju môžu mať dokonca vo svojej izbe. Pozor sa však oplatí venovať batoľatám do 3 rokov, keďže na hojdačke by mali byť len v sprievode dospelých. Zostáva zvážiť otázku hry so zvieraťom na závesnom kresle. Ostré pazúry mačky alebo psa môžu zničiť štruktúru hojdačky a vystrašené zviera si hojdanie nemusí užiť tak ako ľudia.

Ako sa starať o závesné kreslo "hniezdo"?

Aj keď sú na trhu kvalitné modely hojdačiek a závesných kresiel, treba sa o ne starať ako o každý sezónny produkt. Nemajú radi dlhé vystavovanie na daždi a veľké výkyvy teplôt. Po letnej sezóne sa odporúča zdemontovať ich a riadne ich zabezpečiť. Dá sa to urobiť umiestnením hojdačky do suchej a krytej miestnosti alebo zabalením do obalu vhodnej veľkosti. Hojdačka hniezdo v boho štýle musí byť dodatočne zabezpečená proti zvieratám. Jeho jemná, čipkovaná konštrukcia môže byť lákadlom pre všetky druhy škodcov. Háčiky si môžeme nechať pripevnené na stene alebo záhradnej konštrukcii pre ďalšie použitie.

Obľúbené