Vytvorené

19 Apr 2022

V kategoriích

Nákupný sprievodca / Dom a záhrada / Záhradné lehátka

Snívate o bezstarostnom odpočinku na záhrade? Záhradné lehátko bude perfektnou voľbou. Čím by sa mal vyznačovať, aby zabezpečil plný komfort pri poobedňajšom spánku na záhrade, na terase alebo počas dovolenky?

skladacie záhradné lehátko

Ľahké a skladacie

Záhradné lehátko by malo byť dostatočne ľahké, aby sa dalo ľahko premiestniť na iné miesto. Veľmi dobrým riešením je rozkladacie záhradné lehátko, ktoré si môžete vziať so sebou do auta počas dovolenky. Dôležité je, že skladacie lehátko môže byť vždy skladované v garáži alebo v šatníku. Po zložení nezaberie veľa miesta.

materiál odolný voči poveternostným podmienkam

Materiál

Toto je dosť dôležitá vec, na ktorú sa často zabúda. Materiál, z ktorého je lehátko vyrobené, musí byť odolný voči naťahovaniu a žmolkovaniu – na záhradnom lehátku často sedíme, ležíme a zaujímame rôzne polohy. Dôležitá je aj odolnosť voči poveternostným vplyvom, ako je dážď alebo slnečné lúče. Kvalitný materiál na slnku nevybledne a nedeformuje sa vplyvom vlhkosti ani hmotnosti užívateľa, čo zaisťuje komfort používania po mnoho sezón.

nastavenie operadla záhradného lehátka

Nastavenie sklonu

Taktiež je potrebné nastaviť si správnu polohu, v ktorej chceme ležať. Stojí za to vybrať si model lehátka, ktorý nám v tejto oblasti ponúka veľa možností. Lehátka, na ktorých môžete zaujať sediacu, ale aj ležiacu polohu vám poskytnú oveľa väčší komfort ako tie, na ktorých môžeme odpočívať len v jednej polohe.

Nosnosť a rozmery

Lehátko by sa malo vyberať s ohľadom na ľudí, ktorí na ňom budú odpočívať. Štandardné lehátka majú maximálnu nosnosť 120 kg. V poslednej dobe sú obľúbené aj veľmi ľahké a malé modely, ktoré sa však môžu ukázať ako príliš malé a nie dostatočne pevné pre vyšších alebo veľmi vysokých ľudí.

záhradné lehátko diVolio

Celkový vzhľad

Lehátko musí byť nielen pohodlné a odolné, ale musí mať aj dizajn, ktorý bude ladiť s okolím. Praktickým riešením je nákup lehátka v tlmených farbách. Tieto typy farieb sa hodia na každú terasu a záhradu a ľahko splynú s rôznymi štýlmi - od moderného až po klasické.

Ak hľadáte pohodlné, skladacie lehátka, pozrite si našu ponuku! Na Hop-sport.sk nájdete lehátka a iný záhradný nábytok za atraktívne ceny.

Obľúbené