Vytvorené

17 Sep 2018

V kategoriích

Nákupný sprievodca / Dom a záhrada / Bazény

V lete prevažujú horúce dni. A tu vzniká otázka, kde hľadať ochladenie? Najlepšie je pri vode, ak máme vlastnú záhradu, v tomto prípade môžeme investovať do záhradného bazéna, ktorý budeme kedykoľvek používať. Tu zistíte, čo hľadať pri nákupe záhradného bazéna a aký model si vyberiete.

Stojí za to mať záhradný bazén?

Samozrejme áno. To je predovšetkým skvelá výhoda, pretože ho používame kedykoľvek chceme. Kúpanie v bazéne počas horúcich dní nám prinesie veľkú úľavu a umožní nám relaxácie. Môžeme dokonca plávať vo väčšom záhradnom bazéne. Dôležité, že je to náš bazén, vďaka ktorému vieme, kto ho používa a osobne sa staráme o čistotu vody. V obchode Hegen.sk nájdete rôzne typy bazénov, ktoré určite úplne splnia Vaše individuálne potreby.

Čo hľadať pri nákupe záhradného bazéna?

Typ záhradného bazéna

V obchodoch nájdeme rôzne druhy záhradných bazénov, nafukovacie,prstencové a nadzemné  bazény. V obchode Hop-sport.sk nájdete prstencové bazény aj nadzemné.
Prstencové bazény - tento typ bazéna je rozhodne trvácnejší ako nafukovacie bazény. A čo viac, expanzné bazény môžu byť oveľa väčšie. Najlacnejšie bazény pre deti nájdete na Hegen.sk od 750 €. Bazény väčších rozmerov, v ktorých sa niekoľko ľudí môžu kúpať súčasne, začínajú od 100 EUR. Deti a dospelí môžu využívať tieto bazény. Pri plnení bazéna vodou hydrostatický tlak pôsobí na steny bazéna a pomaly spevňuje ich. Navyše tento typ bazéna extrémne ľahko zložiť a rozložiť. Jeho rozoberanie trvá len niekoľko minút.
Nadzemné bazény sú rozhodne odolnejšie ako prstencové bazény. Umožňujú získať vyššiu hladinu vody. V niektorých bazénoch môžete dokonca aj plávať. Všetko závisí na tom, aká veľkosť modelu bude pre nás najvhodnejšia. Ďalším významným rozdielom je cena, ktorá je rozhodne vyššia ako cena prstencových bazénov. Tento typ bazéna sa ukáže v lepšom svetle vo veľkých záhradách.

Miesto v záhrade

Než si kúpime záhradný bazén, najprv venujme pozornosť tomu, kolko priestoru máme v záhrade a kde ho môžeme umiestniť. Veľkosť bazénu závisí na tom. Bude najlepšie, keď rozložíme bazén vo vyrovnanej a slnečnej oblasti. Vďaka tomu sa voda v bazéne rýchlejšie zahreje.

Kto ho použije

Zaleží na veľkosť a hĺbku bazéna. Pre najmladších je možné vybrať najmenší model s malou hĺbkou.  Ak máme na mysli teenagerov a dospelých, potom je potrebné premyslieť o voľbe väčšieho bazéna. Samozrejme, pri výbere konkrétnej veľkosti máme obrátiť pozornosť na počet ľudí, ktorí ich môžu používať súčasne.

Predurčenie

Ak chceme niečo viac z bazéna, luxusný odpočinok a hydromasážu, v tomto prípade si vyberáme záhradnú vírivku Pure Spa. Pure Spa má funkcie hydromasáže a ohrevu vody. Ovládame ju cez ovládací panel. Taká záhradná alebo terasová vírivka umožní nám naozajstnú relaxáciu a odpočinok. Keď sa rozhodneme kúpiť Pure Spa, venujme pozornosť tomu, koľko ľudí môže zostať v ňom súčasne.


Kúpanie nie je všetko - aké príslušenstvo je potrebné?

Nákup záhradného bazéna to ešte nie je všetko. Tu tiež potrebujeme príslušenstvo, ktoré nám uľahčí usporiadanie bazéna a udržanie dostatočnej čistoty vody.

  1. Podložka pod bazén- pred rozložením bazéna stojí za to chrániť pôdu hrubšou fóliou, takže žiadne okruhliaky vyčnievajúce z krajiny neprepichujú materiál bazéna. Najskôr máme sa tiež starať o krátke kosenie trávy.
  2. Filtračné čerpadlo - je zvyčajne pripojené k bazénu. Pri rozložení bazéna nezabudnite ho pripojiť pred naplnením vodou. Vďaka tomu môže byť voda v bazéne pravidelne čistená. Samozrejme si pamätáme, aby sa nikdy nezostať v bazéne, keď voda sa filtruje.
  3. Kryt pre bazén - kryt chráni bazéna proti znečisťujúcich látok ako je hmyz, prach alebo padajúce listy. Vďaka veku bude oveľa jednoduchšie udržiavať vodu čistou.
  4. Rebrík - rebrík je nutný, lebo umožňuje ľahký vstup a výstup z bazéna.
  5. Vanička na nohy - druh nenápadného a napriek tomu užitočného prvku vybavenie bazéna. Potrebujeme len umiestniť vaničku pred vstupom do bazéna a používať ho zakaždým, keď chceme vstúpiť do bazéna. Vďaka tomu sa zbavíme nečistôt z nôh, ktoré sa nedostanú do bazéna a zostanú vo vaničke. Ide o nesmierne dôležitý prvok, ktorý zabraňuje vstupu nečistôt do bazéna.
  6. Čistiaca sada - čistiaca sada umožňuje zber nečistôt aj zo stien bazéna. Spodný vysávač, ktorý pripájame ku záhradnej hadice, je veľmi užitočný. Je tiež potrebné postarať sa o sieť - slúži na odstraňovanie nečistôt z hladiny bazéna a plavák na dávkovanie bazénových chemikálií.

Pozor!

Pri použití bazénu musíme si pamätať, že deti nemôžu byť v ňom bez dozoru dospelých a že nemôžu byť použité, keď je filtračné čerpadlo pripojené k zdroju energie.

Obľúbené