Vytvorené

30 Jún 2022

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Bazény / Príslušenstvá do bazénov

Stojanový bazén v záhrade

Nedávno sme písali o nafukovacích záhradných bazénoch a expanzných bazénoch. Dnes budeme diskutovať na tému stojanových bazénov. Aké sú ich najväčšie výhody,  aké majú nevýhody, oplatí sa do toho investovať? Prečítajte si nášho sprievodcu.

Spôsob rozloženia

Rozloženie stojanového bazéna na záhrade je časovo o niečo náročnejšie ako v prípade expanzného bazéna, ktorý stačí naplniť vodou. Rám záhradného bazéna sa skladá z mnohých častí, ktoré musia byť navzájom spojené. Hop-Sport prichádza s podrobnými pokynmi pre každú súpravu bazénov. Nepotrebujete k tomu žiadny montážny ani stavebný tím, ako je to pri zapustenom bazéne, stačí vám trochu času a technických zručností. Stačí sa postarať o povrch, na ktorom má bazén stáť, vyrovnať ho a očistiť od kamienkov a pod. Dôležité je nepoškodiť dno bazéna. Umiestnenie bazéna na nerovný povrch môže spôsobiť nerovnomerné naplnenie bazéna vodou. Vyššie zaťaženie konštrukcie v určitých bodoch môže viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu rámu - to je oveľa vážnejší problém, ktorý ovplyvňuje životnosť bazéna.

Výhody stojanovej konštrukcie

Stojanový bazén je ideálnou voľbou, ak vám záleží na bezpečnosti. Vďaka rámu je stabilný a nie je tak ľahké ho prevrátiť ako nafukovacie alebo expanzné bazény. K stojanovému bazénu je možné namontovať rebrík, ktorý uľahčuje vstup a výstup z bazéna. Ovplyvňuje aj bezpečnosť a pohodlie užívateľov bazéna. Rám a pevná konštrukcia stojanových bazénov umožňuje, aby boli veľké a obdĺžnikového tvaru. Stojanové konštrukcie boli navrhnuté tak, aby dlhodobo odolávali veľkému zaťaženiu vodou.

Prezrite si ponuku záhradných bazénov v Hop-Sport a vyberte si ten ideálny pre vás a vašu rodinu.

Obľúbené