Vytvorené

16 Feb 2021

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Záhradný nábytok

Prišla ku nám z horúcich karibských ostrovov. Hojdacia sieť je vyrobená z látky alebo šnúrok a je zavesená medzi dvoma podperami, zvyčajne medzi dvoma stromami. Hojdacia sieť je často spájená s popoludňajšou siestou. Najčastejšie má rozmery: 2m (dĺžka) a 1,5 m (šírka). Môže slúžiť ako miesto na spanie, lehátko, kreslo, môže sa používať vonku, ale aj vo vnútri. Hojdacia sieť je tiež krásnou a exotickou dekoráciou, čí už v interiéri alebo v exteriéri.

V poslednom období je hojdacia sieť veľmi moderným a obľúbeným doplnkom. Nižšie uvádzame rôzne spôsoby montáže hojdacích sietí.

Najjednoduchší

Jedným z najjednoduchších a najznámejších spôsobov pripevnenia hojdacej siete je upevnenie  hrubých a silných lán k dvom stromom. Pri výbere tohto spôsobu montáže nezabudnite dodržať príslušnú výšku. Hojdaciu sieť sa odporúča zavesiť 1,5 až 2,5 metra od zeme. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy, že hmotnosť hojdacej siete klesne o niečo nižšie a materiál, z ktorého je sieť vyrobená sa po určitom čase roztiahne.

Druhým spôsobom montáže hojdacej siete s použitím stromu je pripevnenie hojdacej siete k stromu z jednej strany a ku stojanu z druhej strany.

Hojdacia sieť v záhrade bez stromov

Pokiaľ ste sa rozhodli pre závesnú sieť aj napriek tomu, že vo vašej záhrade alebo v interiéri nie sú stromy, ideálnym produktom bude hojdacia sieť so stojanom. Je možné ho kúpiť spolu so sieťou alebo aj samostatne. Tieto typy stojanov sú univerzálne a vhodné takmer ku každému typu hojdacej siete. Stojan na hojdaciu sieť môže mať drevenú alebp kovovú konštrukciu. Bez ohľadu na výber materiálu, z ktorého bol stojan vyrobený, žiadnym spôsobom neovplyvňuje a nezmenšuje priestor pre hojdaciu sieť. Nohy stojana položte na pevný  povrch. Je to skvelý spôsob na relax v interiéri alebo v exteriéri.

Alternatívou hojdacej sieti môže byť závesné kreslo. Môže byť namontované napr. v altánku. Môžete ho zavesiť aj na balkón, terasu, do záhrady alebo dokonca aj do bytu! Je to ideálne závesné kreslo pre každého, kto si cení pohodlie, originálny dizajn a prijateľnú cenu.. Závesné kreslo v interiéri vám bude slúžiť počas celého roka. Spôsob montáže je veľmi jednoduchý.

Prezrite si ponuku našich závesných kresiel!

Obľúbené