Vytvorené

15 Nov 2022

Author

Gabi Mazur

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Bazény

Skočte do sveta vodnej zábavy s Hop-Sport! Zistite, kde v Európe nájdete najlepšie bazény. Najdôležitejším kritériom, ktoré sme pri tvorbe zoznamu brali do úvahy, bola úroveň zábavy. V našom článku nájdete nielen kúpaliská, ale aj aquaparky a termálne kúpaliská – pre každého niečo mokré a príjemné!

oddych

Španielsko, Tenerife - Siam Park

Zoznam začíname s buchnutím, pretože z najväčšieho aquaparku na Tenerife, Siam Park. Hotel sa nachádza v známom letovisku Costa Adeje a odkazuje na svoj štýl v Thajsku. Mnoho ľudí ho považuje za aquapark číslo 1 na svete, čo sa týka zábavy a množstva atrakcií. Nájdete v ňom okrem iného:

  • umelá pláž s palmami,
  • početné tobogany s možnosťou zjazdu na pontóne,
  • atrakcie pre deti (potopené mesto, vodné pumpy, viacúrovňové pasáže),
  • sieť obchodov so suvenírmi,
  • tuleňový bazén,
  • najdlhšia umelá divoká rieka na svete,
  • thajská reštaurácia,
  • jazero s najväčšou umelou vlnou na svete.
Pobyt v Siam Park je venovaný celým rodinám s deťmi. Určite tam zažijú nezabudnuteľné dobrodružstvo. Vodné šialenstvo sa najčastejšie spája s dovolenkou v okolitých letoviskách a návštevou miestnych atrakcií.

Budapešť, Maďarsko - Gellértove kúpele

Ak neradi cestujete príliš ďaleko, možno vás zaujme, že náš sused Maďarsko je skvelým miestom pre dovolenkovú destináciu, ktorej srdcovkou sú vodné hry. To všetko kvôli prítomnosti geotermálnych prameňov, na mieste ktorých boli vybudované početné kúpele a prázdninové komplexy. Jedným z najkrajších sú historické kúpele Gellért v Budapešti. Byť v hlavnom meste Maďarska je hriech nenavštíviť komplex budov v secesnom štýle, ktorý vytvorili vtedajší majstri architektúry a stavebného remesla. Tento dovolenkový návrh je určite pre starších ľudí, ktorí oceňujú odpočinok v pokoji a pohode. Platí to najmä pre tých, ktorí trpia chorobami a chorobami, na ktoré je najlepším liekom voda vytekajúca z geotermálnych prameňov. V súčasnosti prebieha v kúpeľoch Gellért veľká rekonštrukcia, ktorá môže trvať až dva roky. Ak však snívate o oddychu v bazéne obklopenom freskami, sochami a dekoráciami – určite si Budapešť zaraďte do zoznamu vysnívaných dovolenkových miest.

relax
plávanie

Nemecko, Krausnick – Tropical Islands

Obrovská, sklenená kupola, ukrývajúca vo svojom srdci najväčší umelo vysadený dažďový prales na svete, SPA a lagúnu s bazénom. Umelá pláž s palmami a najvyššou šmykľavkou v Nemecku. 13 reštaurácií a barov, nocľah a obrovská turistická základňa. To všetko na Tropických ostrovoch na našej západnej hranici! V tomto nádhernom parku teplota vzduchu neklesne pod 26 stupňov Celzia a piesočná pláž sa tiahne v dĺžke 200 metrov. 6,6 hektárov rekreačných a rekreačných priestorov, otvorených sedem dní v týždni, 24 hodín denne. Rezort Tropical Islands je rozdelený na dve zóny - rekreačnú tropickú zónu a exotickú saunovú zónu. V ich areáli nájdete až 60 000 rastlín s rodinou, bazén v tvare atolu a vodné nádrže s teplotami dosahujúcimi cez 30 stupňov Celzia. Znie to ako tropická rozprávka? Poďme!

Poľsko, Wręcza - Vodný svet Suntago

Pre všetkých, ktorí nemajú radi dlhé cesty a radšej trávia dovolenku v Poľsku, máme ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť. Vodný svet Suntago vznikol podľa vzoru veľkých komplexov imitujúcich podmienky známe z trópov. Nájdete tam štyri tematické zóny, 5 500 metrov štvorcových bazénov, niekoľko tisíc skutočných kvetov a Wellness&SPA zariadenia. Denne pojme park až 15 000 návštevníkov, ktorí budú môcť využiť napr. surfový simulátor alebo navštívte 10 rôznych typov sáun. Niektorí hovoria, že v súčasnosti je to jeden z najväčších vodných komplexov v Európe. Veľkou výhodou Suntaga je fakt, že prístup k nemu nie je problémový, keďže park sa nachádza v strednom Poľsku, neďaleko Varšavy. V súčasnosti je to jeden z najmodernejších a najpôsobivejších aquaparkov u nás. Ak vaša rodina miluje vodné hry a snívate o chvíľke relaxu – už viete, kam sa vyberiete na dovolenku!

relax na brehu bazéna
termálne kúpele

Island, Reykjanes – Blue Lagoon

Nezvyčajná ponuka na našom zozname, pokiaľ ide o vzdialenosť a typ rekreácie, ktorý preferuje. Napriek svojmu tropickému názvu je Blue Lagoon v skutočnosti geotermálnym letoviskom a kúpeľmi na ľadovom Islande. V jeho bazénoch nezažijete adrenalínové dobrodružstvo ani sa skĺznuť po šmykľavke neuveriteľnou rýchlosťou. To, čo sa v Blue Lagoon počíta, je ticho, relax a regeneračný účinok termálnej vody. Lieky a prostriedky na kožné ochorenia nájdete v neďalekom R&D centre. V samotnom bazéne si môžete užívať výhody kremičitých bahenných kúpeľov. Bublajúce krátery, všade stúpajúca para, liečivé vody so špecifickou vôňou. Relax možno máte na dosah ruky, no pamätajte – zariadenie má obmedzený počet voľných miest. Z tohto dôvodu je potrebné vykonať rezerváciu niekoľko mesiacov vopred. Navyše, samotná cesta na Island je dosť veľký podnik. Za nezabudnuteľný zážitok, možnosť vidieť polárnu žiaru a navštíviť najodľahlejší kút Európy – to však stojí za to!

Postavte si bazén v záhrade!

Nestihli ste ísť na dovolenku? Zostávate počas dovolenky radšej doma? Nevzdávajte sa potešenia a nenechajte si ujsť skvelú zábavu! Investujte do záhradného bazéna Hop-Sport a ponorte sa do sveta relaxu. V našej predajni nájdete kvalitné produkty Intex, vďaka ktorým si na svojom pozemku vytvoríte modrú lagúnu. Tie najlepšie záhradné bazény čakajú na využitie na vytvorenie domáceho aquaparku!

bazén v záhrade
Obľúbené