Vytvorené

30 Jún 2022

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Bazény / Príslušenstvá do bazénov

Nafukovacie a expanzné bazény

Nič vám v horúcom letnom dni nedodá taký oddych ako chvíľka strávená vo vlastnom záhradnom bazéne. Je to skvelý spôsob relaxu a uvoľnenie, ako aj cvičenia. Ak porovnáme náklady na kúpu a údržbu vlastného záhradného bazéna s častým kúpaním sa na kúpalisku, prvá možnosť je rozhodne ekonomickejšia. Aký bazén si vybrať spomedzi dostupných na našom trhu? Dnes si predstavíme výhody nafukovacích a expanzných bazénov.

Nafukovací bazén v záhrade

Nafukovacie bazény sú najlacnejšou a najjednoduchšou možnosťou. Aká je hlavná výhoda nafukovacích bazénov? V prvom rade mobilita a nízke náklady. Takéto bazény sa jednoducho montujú – treba ich nafúknuť a naplniť vodou. Ich nevýhodou je, že bazén je potrebné z času na čas dofúkať. Takéto bazény sú zvyčajne malé, ale sú vhodné pre deti aj dospelých. Je dôležité zabezpečiť, aby bol bazén umiestnený na rovnom povrchu. Je to ideálna voľba, ak potrebujete niečo lacnejšie, máte málo miesta alebo potrebujete dočasné riešenie.

Expanzné bazény

Expanzné bazény Intex dostupné v obchode Hop-Sport sú oveľa odolnejšie ako nafukovacie bazény, sú dostupné aj vo veľkých rozmeroch. Ceny expanzných bazénov sú prijateľné. Expanzný bazén môžu využívať nielen deti, ale aj dospelí. Konštrukcia expanzného bazéna využíva hydrostatický tlak vody, ktorý tlakom na steny bazéna ich spevní a bazén bude stabilný. Expanzné bazény majú možnosť pripojenia filtračných čerpadiel, vďaka čomu je udržiavanie čistej vody oveľa jednoduchšie ako v prípade nafukovacích bazénov.

Obľúbené