Vytvorené

31 Máj 2021

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Bazény

Leto sa už blíži. S príchodom horúcich letných dní sa kúpacie oblasti a jazerá, ako aj domáce záhradné bazény, stávajú obľúbenými miestami na hranie a aktivitu našich detí. Aby bola vodná zábava skvelá, musí byť aj bezpečná. Ak drobci ešte nevedia plávať, musíme sa o to poriadne postarať. Predstavujeme niekoľko osvedčených nápadov na hry a zábavu pri bazéne.

Fontána

Ak si deti potrebujú zvyknúť na vodu, môžete si zahrať fontánu. Osoby stoja na oboch stranách bazéna a na váš signál začnú špliechať do vodnej hladiny tak, aby sa dostala na druhý koniec bazéna. Je dôležité neutiecť a neobrátiť sa chrbtom.

Hľadanie pokladov

Potápanie pod vodou môže byť skvelou zábavou aj pre tých, ktorí ešte nevedia plávať, dôležité je len to, aby ste sa potápali v dostatočne plytkej vode. Na vylovenie stačí na dno bazéna odložiť poklady a deti sa určite potešia. Pokladmi môžu byť rôzne predmety - sklenené korálky, mince, mušle, figúrky morských živočíchov. Existuje mnoho spôsobov, ako zbierať poklady - deti môžu používať svoje ruky, nohy, ponoriť hlavu, alebo v prípade batoliat, ktoré ešte nie sú dostatočne zvyknuté na vodu, používať hlavu nad vodou. Deti by mali byť vybavené plaveckými okuliarmi alebo potápačskými maskami - bude to ďalšia atrakcia!

Hra s loptou

Nafukovacia lopta je dokonalým doplnkom na rôzne hry vo vode. Môžete si ju hádzať postupne (keď ju hodíte, povedzte meno osoby, ktorá ju má odraziť), v dvoch tímoch (úlohou každého tímu je hádzať loptu čo najdlhšie, aby nespadla do voda; ak lopta tímu spadne do vody, súper dostane bod), sám (vyhráva osoba, ktorá vydrží odrážať loptu najdlhšie a ktorej nespadne do vody).

Na štart!

Z bezpečnostných dôvodov by sa hry mali hrať v nie príliš hlbokom bazéne, ale v bazéne, v ktorom môžu deti chodiť po dne bez toho, aby ponorili hlavu do vody. Budete potrebovať jednu dostatočne veľkú nafukovačku a umiestniť ju do stredu bazéna. Deti stoja pri okraji bazéna, musia sa dostať na matrac akýmkoľvek spôsobom, ktorý si zvolia. Pokus o vystúpenie z vody bude výzvou a deti každú chvíľu spadnú do vody.

Obľúbené