Vytvorené

30 Júl 2022

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Bazény / Príslušenstvá do bazénov

Záhradné bazény sú všade čoraz populárnejšie. V našich klimatických podmienkach je však dosť náročné udržať vhodnú teplotu vody. Aká teplota vody v záhradnom bazéne bude optimálna? Ako udržať túto teplotu v bazéne? Pokračuj v čítaní.

Ideálna teplota vody

Ľudské telo sa cíti zle pri príliš nízkej aj príliš vysokej teplote vody. Samozrejme, existujú výnimky: napríklad tzv zimné plávanie, t.j. plávanie vo veľmi studenej vode, zvyčajne v zime. V letných podmienkach, kedy najčastejšie využívame záhradné bazény, by však teplota vody mala pohybovať medzi 26-28 stupňami. Ďalším pravidlom je, že najlepšia teplota je, keď je vzduch asi o 5 stupňov teplejší ako voda. Príliš vysoký teplotný rozdiel môže spôsobiť tepelný šok. V studenej vode by napriek horúčavám mohli napríklad deti mrznúť. Nižšia teplota vody bude v poriadku, ak bazén využívajú dospelí, ktorí trávia čas plávaním. Na to však musí byť bazén dostatočne veľký.

Ako udržať optimálnu teplotu vody v bazéne?

Na trhu sú rôzne systémy na ohrev bazénovej vody: elektrické ohrievače vody, výmenníky tepla, tepelné čerpadlá, slnečné kolektory. Použitím takéhoto systému dokážeme predĺžiť dobu používania záhradného bazéna aj niekoľkonásobne. Teplota vody klesá večer a v noci. Postarajme sa teda len o vhodné zakrytie bazéna. Môžete použiť napríklad plachtu alebo si kúpiť zastrešenie bazénu.

Obľúbené