Vytvorené

15 Nov 2022

Author

Gabi Mazur

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Záhradný nábytok / Závesné kreslá

Závesné kreslo v usporiadaní domu alebo bytu je neutíchajúcim trendom interiérového dizajnu, ktorý si získal obľubu, keď veľa ľudí prešlo na prácu a učenie na diaľku. Pomocou záhradnej hojdačky si vytvoríte výborný kútik na plnenie si pracovných povinností, učenie či relax. Presvedčte sa sami, ako skvelo vyzerajú aranžmány obývačky so závesným kreslom.

závesné kreslo

Závesné kreslo doma - je to možné

Závesné kreslá sú kus nábytku, ktorý sa zvyčajne používa na záhradách alebo terasách. Jeho konštrukcia však nevylučuje montáž doma. Stačí splniť niekoľko požiadaviek, prispôsobiť dizajn produktu priestoru, ktorý máme. Záhradnú hojdačku je možné doma nainštalovať dvoma spôsobmi: pomocou rámu alebo ukotvením k stropu.

V prvom variante bude záhradná hojdačka kokon perfektná. Vďaka kovovému rámu zakončenému stabilnou nohou ho môžeme postaviť prakticky na akýkoľvek povrch. Je dôležité, aby malo ďalšie stabilizačné podložky, ktoré vám umožnia umiestniť závesné kreslo typu kokon na nerovnú podlahu alebo koberec.

Ak si kúpime hojdačku do vranieho hniezda (boho), bude potrebné ukotvenie produktu do stropu. Montáž prebehne pomocou vŕtačky, sady kolíkov, oceľových rukovätí a karabín. Je dôležité, aby ste boho hojdačku ani žiadne iné nepripevňovali na nestabilné povrchy, napríklad na sadrokartónové steny. Kotvy musia byť umiestnené na tvrdom a kompaktnom povrchu, ktorý prepichne akúkoľvek izoláciu alebo drevené prvky.

Hojdačka v obývačke – kam ju umiestniť?

Pri aranžácií obývacej izby pomocou závesného kresla je veľmi dôležité určiť, kde sa má hojdačka umiestniť. Svojimi rozmermi by mala byť umiestnená na mieste, kde nebude rušiť obyvateľov a hostí. Preto sú vylúčené komunikačné trasy a centrálny bod miestnosti. Najlepšie je, ak hojdačku umiestnime do kúta, ktorý je jej určený, napríklad vedľa knižnice alebo pohovky. Je dobré, ak je v jeho blízkosti zdroj svetla v podobe stojacej lampy alebo malej poličky na odkladanie vecí. V závesnom kresle tak budeme môcť tráviť viac času pri našich obľúbených činnostiach.

Najjednoduchším spôsobom je zariadiť priestor obývačky hojdačkou v tvare kukly. Je mimoriadne mobilná a jej rám umožňuje umiestniienie takmer kdekoľvek v miestnosti. Zariadiť obývačku hojdačkou "vranieho hniezda" si vyžaduje trochu viac úsilia. Zaberá viac miesta a musí byť ukotvená do stropu. To znamená, že jej umiestnenie musí vylúčiť miesta, kde vedú elektrické drôty alebo je vyrobený zavesený strop. Dobrým nápadom je pripevniť boho hojdačku na stropný trám alebo využiť napríklad priestor pod schodmi.

hojdačka pre deti

Čo okrem závesných kresiel do obývačky?

Ak si zariaďujete obývačku svojich snov, oplatí sa ju doplniť nielen závesným kreslom, ale aj iným nábytkom, ktorý vám umožní vytvoriť kútik na oddych a relax. Jednou z nich je brazílska hojdacia sieť. Môžeme ho ukotviť do stien alebo natiahnuť medzi stabilné konštrukčné prvky domu či bytu. Brazílska hojdacia sieť zaberá veľa miesta, preto sa odporúča do veľkých bytov a domov. Dôležité je, aby jej povrchová úprava ladila so zvyškom aranžmánu obývačky. V ponuke predajne Hop-Sport nájdete ako vkusné a pohodlné záhradné hojdačky, tak aj skvelé brazílske hojdacie siete. Presvedčte sa sami, ako sa s nimi dá zariadiť obývačka módne a pohodlne!

hojdačka doma

Najlepšie hojdačky do obývačky

Obrovský výber produktov na aranžáciu obývačky s hojdačkou alebo hojdacou sieťou nájdete v predajni Hop-Sport. Naše výrobky majú záruku najvyššej kvality, najmä čo sa týka pevnosti materiálu. Závesné kreslá a hojdačky kokon sú vyrobené z oceľových komponentov a ich povrchová úprava je impregnovaná a na dotyk mimoriadne príjemná látka. V Hop-Sport nájdete produkty s košíkmi z vrkoča s precíznym a hustým výpletom, ktorý zvyšuje ich bezpečnosť. V prípade potreby môžete kôš oddeliť od rámu a premiestniť ho na akékoľvek miesto v dome či byte. V prípade, že vás domáce zariaďovanie omrzí a rozhodnete sa vytiahnuť hojdačku na záhradu, nemusíte sa o nič starať! Naše výrobky sú vyrobené z materiálov odolných voči poveternostným vplyvom, najmä slnečnému žiareniu a teplotným výkyvom.

Obľúbené