Vytvorené

31 Máj 2022

V kategoriích

Životný štýl – rady, motivácia, inšpirácia / Dom a záhrada / Bazény / Príslušenstvá do bazénov

Aký je najväčší bazén na svete?

Pri výbere hotela, kde chceme tráviť dovolenku, venujeme čoraz väčšiu pozornosť bazénovej infraštruktúre. Premýšľali ste už niekedy, kde  sa nachádza najväčší bazén  na svete?

Bazén s vodou z Tichého oceánu

Najväčší bazén na svete sa nachádza v Južnej Amerike, presne v Čile, v meste Algarrobo, v letovisku San Alfonso del Mar a nachádza sa priamo pri Tichom oceáne. Jeho kúzlo je dostupné len pre hostí rezortu. Bazén je dlhý vyše kilometra, rovnako pôsobivá je aj jeho hĺbka – je až 35 metrov. Bazén je naplnený 250 miliónmi litrov vody, ktorá sa odoberá z oceánu a následne sa filtruje. Bazén bol postavený za 1 bilión dolárov a jeho dokončenie trvalo 5 rokov. V tomto bazéne môžete plávať, potápať sa a plachtiť!

Kde sa nachádza najhlbší bazén na svete?

V novembri 2020 bol v Mszczonówe pri Varšave otvorený najhlbší bazén na svete. 45 metrov hlboký Deepspot tak o 3 metre porazil kúpalisko Y-40 Deep Joy v Montegrotto Terme, ktoré sa nachádza v Taliansku. Deepspot sa považuje za výcvikové zariadenie pre potápačov, nie ako obyčajný bazén. Poliaci sa z najhlbšieho kúpaliska nemohli dlho tešiť. 27. júna 2021 sa Deep Dive Dubai stal najhlbším bazénom na svete – je naplnený 14 miliónmi litrov vody a umožňuje vám ponoriť sa do hĺbky 60 metrov. Bazén má tvar ustrice – odkazuje tak na dedičstvo perál v Spojených arabských emirátoch. Tento bazén sa využíva aj na potápanie. V areáli nie je len kúpalisko - zahrať si tu môžete napríklad biliard, šach či stolný futbal. Najväčším lákadlom je však možnosť preskúmať podmorské mesto.

Obľúbené