Vytvorené

27 Apr 2021

V kategoriích

Nákupný sprievodca / Dom a záhrada / Bazény

V lete prevládajú horúce dni. A tu sa vynára otázka, kde sa schladiť? No najlepšie je to pri vode, a ak máme vlastnú záhradu, môžeme investovať do záhradného bazéna, ktorý kedykoľvek využijeme. Tu nájdete, na čo sa zamerať pri kúpe záhradného bazéna a aký model zvoliť.

Oplatí sa mať záhradný bazén?

Áno, samozrejme. V prvom rade je to veľká vymoženosť, pretože ho používame kedykoľvek chceme. Plávanie v bazéne v horúcich dňoch nám prinesie veľkú úľavu a umožní nám relaxovať. Môžeme si dokonca zaplávať vo väčšom záhradnom bazéne. Dôležité je, že je to náš bazén, takže vieme, kto ho používa, a osobne sa staráme o čistotu vody. V obchode Hop-sport nájdete rôzne druhy bazénov, ktoré určite vyhovejú vašim individuálnym potrebám.

Na čo sa zamerať pri výbere bazéna?

Druh záhradného bazéna

V obchodoch nájdete rôzne druhy záhradných bazénov, a to nafukovacie,  stojanové a iné. V obchode Hop-Sport nájdete nafukovacie a stojanové bazény.

Expanzné bazény – tento druh bazénov je určite viac trvácny ako nafukovacie bazény. Okrem toho môžu byť expanzné bazény oveľa väčších rozmerov. „Expanzný bazén“ je typ záhradného bazéna, ktorý svoj tvar a veľkosť získava za pomoci vody. Voda vyvíja tlak proti stenám bazénu (jedná sa o takzvanú „expanznú silu“), čo mu dodáva oválny vzhľad.  Expanzné bazény majú trochu „samonosnú“ konštrukciu

Stojanové bazény – sú určite odolnejšie ako expanzné bazény. Umožňujú dosiahnuť vyššiu hladinu vody. V niektorých stojanových bazénoch si môžete  dokonca aj zaplávať. Všetko záleží na tom, aký veľkostný model bude pre nás najvhodnejší. Ďalším podstatným rozdielom je cena, ktorá je určite vyššia ako cena expanzných bazénov. Tento typ bazéna bude vhodný aj do veľmi veľkých záhrad.

Miesto v záhrade?

Pred zakúpením záhradného bazéna si najskôr všímajte, koľko voľného miesta v záhrade máme a kam ho môžeme umiestniť. Od toho závisí veľkosť bazéna. Najlepšie bude, keď pre zostavenie bazéna vyčleníme rovnú a slnečnú plochu. Vďaka tomu sa voda v bazéne rýchlejšie zohreje.

Kto ho bude používať?

Závisí od toho veľkosť a hĺbka bazéna. Pre najmenších stojí za výber najmenší model, ktorý nie je príliš hlboký. Takéto bazény sú najlepšie pre najmenších. Ak hovoríme o tínedžeroch a dospelých, potom zvážte výber väčšieho bazéna. Pri výbere konkrétnej veľkosti by sme samozrejme mali brať do úvahy počet ľudí, ktorí sa môžu súčasne kúpať.

Určenie

Pokiaľ chceme od bazéna niečo viac, luxusný relax a hydromasáž, v tomto prípade zvolíme záhradnú vírivku Pure Spa. Pure Spa je vybavená hydromasážnou funkciou a ohrevom vody. Všetko ovládame pomocou ovládacieho panela. Takáto záhradná alebo terasová vírivka nám umožní  relaxovať a odpočinúť si. Pri výbere vírivky Pure Spa venujte pozornosť tomu, koľko ľudí sa v nich môže kúpať súčasne.

Bazén nie je všetko – aké doplnky sú nevyhnutné?

Samotný nákup záhradného bazéna nie je všetko. Potrebujeme aj príslušenstvo, ktoré nám pomôže správne rozložiť bazén a udržiavať vodu čistú.

1. Podložka pod bazén – Pred rozložením bazéna stojí za to chrániť zem hrubšou fóliou, aby do materiálu bazéna neprenikli kamienky vytŕčajúce zo zeme. Je takisto odporúčané pokosiť trávu pred rozložením bazéna.
2. Filtračný systém – býva pripevnený k bazénu. Pri rozkladaní bazéna ho nezabudnite pred nalievaním vody pripojiť. Vďaka nej bude možné vodu v bazéne pravidelne čistiť. Samozrejme si pamätáme, že keď je voda filtrovaná, nikdy nezostávame v bazéne.
3. Ochranný kryt / plachta– kryt chráni bazén pred vniknutím nečistôt, ako je hmyz, prach alebo padajúce lístie. Vďaka krytu bude udržiavanie čistej vody oveľa jednoduchšie.
4. Rebrík –rebrík je nevyhnutný v prípade nadzemného bazéna. Umožňuje ľahký vstup a výstup z bazéna.
5. Vanička na čistenie nôh – údajne taký nenápadný, ale nesmierne užitočný prvok vybavenia bazéna. Vaničku stačí umiestniť pred vstupom do bazéna a používať ju vždy, keď do ňho chcete vstúpiť. Vďaka tomu sa zbavíme nečistôt z nôh, ktoré by sa s nami dostali do bazéna a vďaka tomu zostanú vo vaničke. Jedná sa o mimoriadne dôležitý prvok, ktorý zabraňuje vnikaniu nečistôt do bazéna.
6. Čistiaca sada – čistiaca súprava vám umožní zhromaždiť nečistoty a steny bazéna. Spodný vysávač, ktorý je pripojený k záhradnej hadici, je mimoriadne užitočný. Za pozornosť stojí aj sieťka na zachytávanie nečistôt a plavák na dávkovanie chemikálií do bazénov.

Pozor!

Pri používaní bazénu nezabudnite, že deti v ňom nesmú zostať bez dozoru a že ho nemožno používať, keď je filtračné čerpadlo pripojené k zdroju napájania.


Obľúbené