Vytvorené

30 Jún 2022

V kategoriích

Nákupný sprievodca / Dom a záhrada / Bazény / Príslušenstvá do bazénov

Ako zakryť bazén v záhrade?

Prekrytie bazéna je investícia, ktorá sa určite oplatí. Aké možnosti sú na trhu? Prečítajte si nášho sprievodcu  a rozhodnite sa pre nákup.

Na čo slúži prekrytie bazénu?

Existuje aspoň niekoľko dôvodov, prečo investovať do bazénových krytov. Najdôležitejšie je udržať vodu čistú po dlhú dobu. Bazénové prekrytie zabraňuje padaniu prachu alebo lístia do zásobníka. Čím viac obmedzíme vstup tohto typu škodlivín do bazéna, tým menej často ho budeme musieť čistiť a meniť vodu, čo šetrí čas a energiu. Bazénové kryty sú tiež užitočné, keď teplota v noci výrazne klesá v porovnaní s dennou teplotou. To zabraňuje prílišnému ochladzovaniu vody. V horúcich dňoch kryt chráni bazénovú vodu pred vyparovaním.

Na čo sa zamerať pri výbere bazénového krytu?

Výber bazénového krytu môže byť dosť náročný, keďže ponuka trhu je veľmi široká. Základným výberovým kritériom je nepochybne odolnosť takéhoto krytu. Musíme si preto dávať pozor na materiál, z ktorého bol vyrobený. Poťah by mal byť odolný, pevný a nepoškodiť sa opakovaným nasadzovaním a sťahovaním. Kryt na bazén by mal byť pružný, aby sa dal na bazén pomerne jednoducho nasadiť. Nepochybne stojí za to venovať pozornosť značke takéhoto produktu. V Hop-Sport ponúkame zastrešenie Intex, jeden z popredných výrobcov bazénov a bazénového príslušenstva. Produkty Intex sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené a dôveryhodné.

Obľúbené