Vytvorené

30 Júl 2022

Author

Hop-Sport Redakcia

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Záhradný nábytok

Ako si vybrať  nábytok na balkón? Správnym výberom stoličiek, pohoviek, lehátok či stolov v zaujímavých farbách môžete získať príjemné miesto na odpočinok.

Ako si zariadiť balkón?

Pri zariaďovaní balkóna by ste mali začať zvažovaním účelu tohto miesta: má tento priestor slúžiť na oddych alebo na spoločné rodinné posedenie? Pri odpovedi na túto otázku zistíme, či na balkón stačí len jedno pohodlné kreslo, alebo treba hľadať vhodnú zostavu nábytku, napríklad stôl so stoličkami.

čítanie na balkóne

Balkónový kútik na čítanie

Ak má byť balkón miestom, kde chceme pokojne a v kľude dohnať  zameškané čítanie, alebo si jednoducho oddýchnuť po náročnom dni, potom bude ideálne záhradné lehátko, na ktoré si môžete položiť pohodlný vankúš. K takémuto lehátku si môžeme postaviť malý stolík, na ktorý si môžeme dať džús, kávu alebo položiť knihu. Toto riešenie je ideálne aj pre ten najmenší balkón.

Ďalšou zaujímavou ponukou je kreslo zavesené na oceľovom ráme - v ponuke našej predajne nájdete množstvo rôznych modelov, vhodných do každého interiéru, pre jednu ale aj dve osoby. 

Jedenie na balkóne

Ak je balkón miestom na  jedenie, mali by ste zvážiť výber správnej sady záhradného nábytku. Záhradné sety majú rôzne zaujímavé dizajny, farby a rôzne veľkosti. Správnym výberom kombinácie dokážeme navodiť príjemnú atmosféru pri spoločnom jedle.
Ak je náš balkón malý, potom môžeme zvážiť malé skladacie stoličky. Ak sa rozhodneme pre takéto riešenie, je dobré si na stenu pripevniť aj háčik, na ktorý môžeme stoličky zavesiť hneď po dojedení. Týmto spôsobom tento typ nábytku nezaberie príliš veľa voľného miesta.

Výber nábytku

Ak je náš balkón dostatočne veľký, aby sme si nemuseli robiť starosti s veľkosťou záhradného nábytku, v Hop-Sport nájdete aj sadu pre šesť osôb. Majú moderný, elegantný dizajn. Budú sa hodiť na každý balkón. Klasickým riešením je samozrejme stredne veľký stôl so 4 stoličkami, prípadne pohovka s malým stolíkom a taburetami.

Ak však pre nás pri zariaďovaní balkóna nie je prioritou konzumácia typických jedál, tak v tomto prípade môžeme zvoliť lavicu s pohodlnými kreslami a pohovkou. Na takejto pohodlnej súprave bude pitie kávy na balkóne ešte príjemnejšie, vďaka čomu vnesieme na balkón kúsok luxusu pri rozhovore s priateľmi.

nábytok na balkón

Na balkónoch je najobľúbenejší záhradný nábytok z polyratanu, ktorý sa mimoriadne ľahko čistí. Lavice a stoly navrhované v našich zostavách majú dosku z tvrdeného skla, v niektorých návrhoch ponúkame plastovú dosku imitujúcu drevo, ktorá sa ľahko čistí.

V predajni Hop-Sport ponúkame veľmi veľký výber zaujímavého záhradného nábytku, ktorý dobre poslúži na malých aj veľkých balkónoch. Každý si nájde niečo pre seba.

Obľúbené