Vytvorené

27 Apr 2021

V kategoriích

Životný štýl – rady, motivácia, inšpirácia / Dom a záhrada / Bazény

Voda v bazéne, ktorú používajú dospelí aj deti, musí byť absolútne čistá - až potom je kúpanie bezpečné. Nie je možné meniť vodu každý deň - bolo by to veľmi nákladné, a to ako pre našu peňaženku, tak aj pre životné prostredie. Ako teda môžete udržiavať čistú vodu v bazéne?

Používanie filtračného čerpadla

Je ťažké si predstaviť fungovanie veľkých a stredných záhradných bazénov bez filtračného čerpadla. Ako fungujú? V prípade súkromných bazénov sa na ich povrch zvyčajne umiestňuje skimmer, ktorý nasáva vodu do systému. Vo vnútri sa nachádza prvý filter, ktorého úlohou je zachytiť všetky väčšie nečistoty plávajúce na vodnej hladine. Následne ide voda do čerpadla, ktoré má ďalší filter. Typy týchto filtrov sa líšia, sú však navrhnuté tak, aby zachytávali väčšinu jemných nečistôt Aby bolo čistenie účinné, čerpadlo by sa malo zapínať najmenej 2 - 3 krát denne (alebo jednoducho v noci). Voda je už týmto spôsobom vyčistená od nečistôt, ale nie je ešte upravená.

Chlórovanie vody

Na úpravu vody v bazéne sa zvyčajne používa chlór. Chlórové tablety sa dávkujú do špeciálnych dávkovačov - sú lacné a ľahko dostupné. Chlór významne znižuje aktivitu ďalších prvkov, ktoré sa do vody dostanú, a môžu ju zafarbiť rôznymi farbami. Vďaka použitiu chlóru sa voda stáva modrou a priehľadnou. Najdôležitejšie je to, že chlór zabíja väčšinu baktérií, ktoré sú škodlivé zdraviu.

Čistenie bazéna

Ak sa nebudeme starať o pravidelné čistenie bazéna, tak potom čistenie vody a chlórovanie nebudú veľmi užitočné. Pomôže príslušenstvo na čistenie bez odtoku vody: špeciálne teleskopické sieťky, vysávače na dno bazéna, čistiace kefy, siete na zachytávanie nečistôt. S ich pomocou dokážeme zachytiť akékoľvek väčšie znečisťujúce látky plávajúce vo vode. Sady obsahujúce rôzne doplnky na čistenie bazénov, ako aj jednotlivé doplnky nájdete na našom webe.

Z dôvodu ochrany bazéna a vody pred znečistením dbajte o to, aby bol bazén pravidelne zakrytý špeciálnym krytom / plachtou. Potom si môžeme byť istí, že keď bazén nepoužívame, dovnútra sa nedostanú žiadne nečistoty. V ponuke nášho obchodu nájdete kryty a ochranné plachty vhodné na rôzne druhy bazénov.

Obľúbené