Vytvorené

30 Júl 2022

Author

Hop-Sport Redakcia

V kategoriích

Relaxačná a zábavná zóna / Dom a záhrada / Záhradné lehátka / Záhradný nábytok

Záhradné lehátko je synonymom bezstarostnosti, symbolom dovolenky a nepostrádateľným prvkom pláží a bazénov. Môžete na ňom stráviť hodiny opaľovaním, prácou alebo oddychom na dovolenke. Ak však má naplniť nádeje, ktoré do neho vkladáte, musí byť riadne vykonané. Najdôležitejšiu úlohu zohrávajú materiály, z ktorých je vyrobené, ako aj príslušenstvo, ktoré sa k nemu dá dokúpiť. Už roky snívate o záhradnom lehátku? Chcete prežiť dovolenku čo najpríjemnejšie? Prečítajte si náš článok a zistite, aké záhradné lehátko si vybrať, aby pre vás bola ešte príjemnejšia!

Na čo sa zamerať pri výbere záhradného lehátka?

Pri hľadaní dokonalého lehátka sa musíte v prvom rade zamerať na kvalitu a typ materiálov, z ktorých je vyrobené. Vtedy by mal prísť na rad dizajn, teda to, ako lehátko vyzerá vizuálne. Pomocou najprv mysle, srdca a potom metódy nájdeme dokonalý produkt. Je tiež dôležité venovať pozornosť účelu lehátka. Iný bude produkt určený pre domáce bazény, iný bude na balkón či terasu. Okrem toho sa oplatí skontrolovať, či nami vybrané záhradné lehátko má možnosť úpravy polohy. Len tak ho bude možné prispôsobiť ľuďom rôznej výšky. Z hľadiska spoľahlivosti produktu sa bude počítať aj odolnosť látky na sedadle a operadle, ako aj možnosť zloženia celej konštrukcie.

Záhradné lehátko - druhy

Hlavným prvkom, ktorým sa lehátka odlišujú, je materiál, z ktorého sú vyrobené. Týka sa to predovšetkým rámu a konštrukčných prvkov. Sedadlo a operadlo sú najčastejšie vyrobené z textílie, ktorá má odolávať vonkajším poveternostným vplyvom, predovšetkým kontaktu s vodou a silným slnečným žiarením.

Plastové záhradné lehátko

Najobľúbenejším a zároveň najlacnejším typom záhradného lehátka je plastové. Kúpite ich takmer v každom väčšom supermarkete a ich cena sa pohybuje od niekoľkých desiatok eur. Plastové záhradné lehátko má pomerne vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom, najmä vode, preto sa veľmi často používa v bazénoch, termálnych prameňoch a aquaparkoch. Tým však jeho výhody končia, keďže plast nie je príliš odolný materiál. Plastové záhradné lehátko sa ľahko poškodí alebo poškriabe a jeho povrch na slnku vybledne a zožltne. Samotné čistenie nemusí priniesť žiadny efekt, najmä ak dôjde k silnému znečisteniu náteru. Vzhľad plastového  lehátka navyše zanecháva veľa želaní.

Plastové záhradné lehátko
Drevené záhradné lehátko

Drevené záhradné lehátko

Alternatívou k plastovým výrobkom sú drevené záhradné lehátka. Vyzerajú oveľa prirodzenejšie a dokonale zapadajú do štruktúry zelenej záhrady. Sú príjemnejšie na dotyk, a teda aj príjemnejšie na používanie. Ich jedinou, aj keď podstatnou nevýhodou je fakt, že materiál je prírodný. Drevené záhradné lehátka sa kazia rýchlejšie ako iné typy, najmä ak sú vystavené vode. Treba ich pravidelne konzervovať a po sezóne zabezpečiť na suchom mieste bez škodcov. V opačnom prípade sa drevo rýchlo znehodnotí. V extrémnych prípadoch sa môže zle používané a zle zabezpečené drevené  lehátko pokryť machom, hubou alebo plesňou.

Hliníkové záhradné lehátko

V prípade záhradných lehátok málokedy riešime oceľové konštrukcie. Sú jednoducho príliš ťažké na to, aby sa dali pohodlne používať alebo prenášať. Namiesto toho sa používajú ľahké kovy, ako je hliník. Sú mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom a mnohé z nich majú veľmi estetický dizajn. Hliníkové záhradné lehátko je vhodné na pláž, k bazénu alebo na modernú terasu. Jeho jedinou nevýhodou môže byť vzhľad, ktorý sa nehodí ku všetkým záhradným úpravám.

Ratanové záhradné lehátko

Výrobok vyrobený z ratanu je určite tou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o lehátko. Tento syntetický materiál imitujúci prirodzenú väzbu ratanovej palmy je vhodný na použitie za každých podmienok. Vyzerá skvele na pláži, v záhrade alebo pri bazéne. Je ľahký a zároveň odolný voči škodlivým faktorom, najmä UV žiareniu a čistiacim prostriedkom. Záhradné ratanové lehátko využijete nielen počas prázdnin, ale aj počas chladnejších jesenných večerov. Nebojí sa chladu, dažďa ani nízkej teploty. Zároveň je kvalitne spracované a úžasne pohodlné.

Príslušenstvo k záhradnému lehátku

Leňošenie na záhradnom lehátku by nebolo ničím bez vkusných doplnkov. Kvalitné lehátko by určite malo byť vybavené prikrývkou alebo vankúšom na dlhšie chvíle relaxu, ktoré sa pretiahnu až do chladnejšieho večera. Zaujímavým doplnkom záhradného lehátka bude aj stolík, na ktorý si môžeme položiť knihu alebo nápoj, alebo špeciálny držiak, ktorý sa dá namontovať priamo na opierky rúk. Takto dotvorený nábytok môžete umiestniť na okraj bazéna, na terasu alebo na balkón. Záhradné lehátka vyzerajú skvele s iným záhradným nábytkom, ako sú stolíky alebo pohovky. Možno ich kombinovať do väčších záhradných zostáv, ktoré zapôsobia na hostí a budú pre obyvateľov oázou pokoja a oddychu.

Záhradné lehátka di volio

Ak hľadáte záhradné lehátka, ktoré nielen úžasne vyzerajú, ale bez obáv o ich vlastnosti sa dajú využívať aj mnoho sezón, určite si prezrite ponuku Hop-Sport. Nájdete tam našu špeciálnu značku záhradného nábytku - di volio, stvorenú pre relax v lone prírody. Prvotriedne konštrukčné prvky, mäkké a na dotyk príjemné  materiály, nastavovacie mechanizmy umožňujúce individuálne nastavenie. Objavte všetky vlastnosti dobrej dovolenky so záhradnými lehátkami di volio. Pozrite si tento a ďalší záhradný nábytok v internetovom obchode Hop-Sport. Garantujeme vám, že vaša dovolenka bude konečne taká, akú si zaslúžite.

Obľúbené